Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2011 01 11

Seimo pirmininkė Irena Degutienė apie Lenkijos delegaciją Sausio 13-osios minėjime: nedarykime problemų ten, kur jų nėra

Lietuvos parlamento vadovė Irena Degutienė ragina nekelti sumaišties dėl to, kad Lenkijai Sausio 13-osios dvidešimtmečio renginiuose atstovaus ne paties aukščiausio lygio vadovai, o kaimyninės valstybės Seimo vicepirmininkė Eva Kierzkowska. Esą ir dauguma kitų valstybių siunčia ne parlamentų pirmininkus, o jų pavaduotojus.
Irena Degutienė
Irena Degutienė. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Antradienį paskelbta, kad Lenkijos delegacijai ketvirtadienį Vilniuje vyksiančiame Sausio 13-osios įvykių dvidešimtmečio minėjime vadovaus E.Kierzkowska ir Tadeuszas Aziewiczius, vadovaujantis bendrai Lietuvos ir Lenkijos parlamentinei grupei. Į Vilnių neatvyks Lenkijos Senato pirmininkas Bogdanas Borusiewiczius, kuriam I.Degutienė siuntė asmeninį kvietimą.

Tuo tarpu Lenkijos dienraštis „Rzecpospolita“ antradienį cituoja interviu su Lenkijos Seimo Užsienio reikalų komisijos pirmininko pavaduotoju Robertu Tyszkiewicziumi, kuris teigia, kad Lenkija nesiųs aukšto lygio delegacijos į Sausio 13-osios įvykių minėjimą Vilniuje, taip esą demonstruodama nepasitenkinimą dėl lenkų tautinės mažumos padėties Lietuvoje.

„Nedarykime problemų ten, kur jų nėra. Kažkodėl nė vieno žurnalistų negirdėjau klausiant, o kodėl neatvyksta Estijos parlamento pirmininkė, ar kitų valstybių parlamentų pirmininkai. Pakvietimų daug išsiunčiau“, –  žurnalistų paprašyta pakomentuoti situaciją kalbėjo I.Degutienė. 

„Iš tiesų kiekvienos valstybės ir parlamento pirmininkas ir pavaduotojai užima labai aukštas pareigas ir kiekvienas pagal savo tuometį užimtumą arba pats važiuoja, arba kažką atsiunčia“, – kalbėjo Lietuvos Seimo vadovė.„Iš tiesų kiekvienos valstybės ir parlamento pirmininkas, ir pavaduotojai užima labai aukštas pareigas ir kiekvienas pagal savo tuometį užimtumą arba pats važiuoja, arba kažką atsiunčia“, – kalbėjo Lietuvos Seimo vadovė. Anot jos, „iš tikrųjų visi prisimena, visi atsiliepė“, tačiau daugumai šalių atstovaus būtent parlamentų pirmininkų pavaduotojai.

Gavo atsiprašymo laišką

I.Degutienė citavo pirmadienį gautą Lenkijos Senato vadovo B.Borusiewicziaus laišką, kuriame jis dėkoja už kvietimą į Vilnių, tikina labai norėjęs dalyvauti pagerbiant „sausio įvykių didvyrių atmintį“, tačiau atsiprašo negalėsiąs atvykti „dėl pareigų šalyje“.

„Norėčiau pabrėžti, kad lenkai vis dar gyvai pamena 1991 metų sausio kruvinus įvykius Lietuvoje. Lenkijos visuomenė prisimena broliškosios Lietuvos auką ir lietuvių sumokėtą kainą, kad galėtų gyventi laisvoje Tėvynėje“, – rašoma pirmininko laiške.

Aukščiausio rango delegaciją atsiunčia Latvija. Jai atstovaus šalies prezidentas Valdis Zatleras, Saeimos pirmininkė Solvita Aboltinė. Taip pat atvyks Vengrijos Nacionalinės Asamblėjos pirmininkas Laszlo Koveris Csaba, Švedijos Karalystės Riksdago pirmininkas Peras Westerbergas, Estijos Riigikogo pirmininko pavaduotojas Juris Ratas, Čekijos Senato vicepirmininkė Alena Palečkova, Suomijos Eduskuntos antroji pirmininko pavaduotoja Tarja Filatov, Norvegijos Karalystės Stortingo trečioji vicepirmininkė Marit Nybakk, Gruzijos Respublikos vicepremjeras Giorgis Baramidzė.

Įžvelgia Lenkijos valdžios radikalumą

Paprašyta pakomentuoti Lenkijos Seimo Užsienio reikalų komisijos pirmininko pavaduotojo R.Tyszkiewicziaus teiginius, I.Degutienė atsisakė: „Kitų ne mūsų parlamento narių pasisakymų aš nekomentuoju“.

Svarbu ne tai, kad į Sausio 13-osios minėjimą neatvyks paties auksčiausio lygio Lenkijos vadovai, bet motyvas, kodėl jie neatvyks, antradienį pareiškė Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Justinas Karosas. Anot jo, pastaraisiais metais lenkų tautybės gyventojų padėtis Lietuvoje nesikeitė į blogąją pusę, tačiau pasikeitė Lenkijos valdžia. Anot J.Karoso, pastaraisiais metais lenkų tautybės gyventojų padėtis Lietuvoje nesikeitė į blogąją pusę, tačiau pasikeitė Lenkijos valdžia. „Tai susiję su tam tikru naujos lenkų valdžios radikalumu“, – antradienį kalbėjo Lietuvos parlamentaras.
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Laiku kreipęsis dėl erekcijos ir prostatos sutrikimų vyras gali išvengti infarkto ar net vėžio?
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min