Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo pirmininkė Irena Degutienė apie ūkio ministro Dainiaus Kreivio epopėją: tai prezidentės ir premjero reikalas

Irena Degutienė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Parlamento vadovė ir viena Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų lyderių Irena Degutienė stengiasi išlikti neutrali vis ryškėjančiame prezidentės Dalios Grybauskaitės ir premjero Andriaus Kubiliaus konflikte, susikirtus jų nuomonėms dėl ministro D.Kreivio.

„Nenorėčiau veltis į istoriją. Tegul premjeras su prezidente ir išsiaiškina“, – paklausta, ar palaiko partietį A.Kubilių, ketvirtadienį sakė I.Degutienė.

Ministras pirmininkas Andrius Kubilius ketvirtadienį ryte pareiškė, jog visuomenė turi teisę išgirsti prezidentės Dalios Grybauskaitės argumentus, kodėl ši nepasitiki ūkio ministru D.Kreiviu „Prezidentė turi teisę nesutikti su premjeru dėl kurio nors ministro, bet visuomenė turi teisę žinoti tokio nesutikimo argumentus ir žinoti, ar tie argumentai yra pagrįsti“, – Žinių radijui sakė A.Kubilius.

„Nenorėčiau veltis į istoriją. Tegul premjeras su prezidente ir išsiaiškina“, – paklausta, ar palaiko partietį A.Kubilių, ketvirtadienį sakė I.Degutienė.Pasak premjero, reikia sulaukti Vyriausioji tarnybinės etikos komisijos (VTEK) įvertinimo, ar pagrįsti kaltinimai ministrui, esą jis neatsiribojo nuo savo buvusio verslo.

„Prezidentė pasakė, kad ministras lyg ir sėdi ant dviejų kėdžių. Visuomenė turi teisę žinoti, ar jis tikrai sėdi, ar yra kokie nors interesų konfliktai. Tai turi atsakyti VTEK ir tada spręsime“, – teigė premjeras. Jo nuomone, visuomenei dabar gali būti sunku suprasti, kodėl ministrui išsakomas nepasitikėjimas.

Taip pat ministras pirmininkas užsiminė esąs nustebintas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovybės veiksmais šioje situacijoje. Esą su šia institucija D.Kreivio nurodymu Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Žydrūnas Plytnikas „intensyviai bendravo“ nuo pernai liepos.

Prezidentė paragino ūkio ministrą trauktis iš pareigų, nes jis esą politiškai susikompromitavo, kai pasirodė informacija apie jo galimą interesų supainiojimą skiriant Europos Sąjungos (ES) paramą. Ministras kritikos sulaukia ir dėl galimai netinkamai pildomų deklaracijų. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija ministro elgesį svarstys kitą savaitę.

STT vadovas Žimantas Pacevičius yra sukritikavęs ūkio ministro ir VPT vadovo viešus teiginius apie patirtą spaudimą. Anot jo, tai esą trukdo tyrimui.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Parašykite atsiliepimą apie 15min