Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 gruodžio 15d. 11:47

Seimo pirmininkė Irena Degutienė: pagal įstatymus renta Kristinai Brazauskienei priklauso, o įstatymus reikia vykdyti

Velionio prezidento A.Brazausko žmona Kristina Brazauskienė
15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr. / Velionio prezidento A.Brazausko žmona Kristina Brazauskienė
Pagal įstatymus mirusio prezidento Algirdo Mykolo Brazausko našlei verslininkei Kristinai Brazauskienei priklauso renta ir nuo jos priklauso, ką ji su valstybės skirtomis lėšomis darys, sako Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

„Yra du dalykai: teisiniai ir moraliniai. Jei kalbėtume apie moralinius dalykus, aišku, Kristina Brazauskienė neturėtų gauti tos rentos arba (...) turėtų garbingai pasielgti ir gaunamą rentą paaukoti“, – trečiadienį Žinių radijui sakė konservatorė I.Degutienė.

„Bet tai yra jos pasirinkimo teisė ir gyvendami teisinėje valstybėje turime vykdyti įstatymus. Pagal įstatymą renta priklauso K.Brazauskienei“, – svarstė parlamento vadovė.

Seimas antradienį svarstė ir atmetė siūlymą kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) dėl valstybės rentos prezidento našlei teisinio reglamentavimo.

Lietuvos socialdemokratų partija pareiškė, kad siūlymas kreiptis į KT yra „bandymas kompromituoti paties a.a. prezidento Algirdo Mykolo Brazausko vardą“.

„Man atrodo, kad čia tiesiog skambūs opozicijos pasisakymai. Niekas tikrai nenori šviesaus atminimo A.M.Brazausko vardo kompromituoti. Bet iš tiesų ir kai kuriems Seimo nariams, ir Vyriausybei buvo kilę klausimų“, – komentavo I.Degutienė.

„Šiuo atveju tada buvo viena, dabar – kita sutuoktinė. Tai toks ir klausimas buvo iškilęs, ar tik tai antrai sutuoktinei ta renta priklauso, ar abiem priklauso“, – dėstė Seimo pirmininkė.

Iniciatyva kreiptis į KT dėl Prezidento valstybinės rentos įstatymo nuostatų konstituciškumo gimė Vyriausybei niekaip nenusprendžiant, ką daryti su K.Brazauskienės prašymu skirti jai valstybinę prezidento našlės rentą. K.Brazauskienė už A.M.Brazausko ištekėjo jam jau neinant prezidento pareigų.

Didelės vertės turtą valdanti K.Brazauskienė dar vasarą parašė prašymą jai skirti rentą, kuri siekia apie 6 tūkst. litų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

23:28
00:46
00:40

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min