Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo pirmininkė L.Graužinienė padėkojo kaimynams latviams už brolišką draugystę

Loreta Graužinienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Loreta Graužinienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė Latvijoje, Rucavoje, dalyvavo 13-ą kartą Lietuvoje ir Latvijoje rengiamoje Baltų vienybės dienos paminėjimo šventėje. Pasak parlamento vadovės, istorinė patirtis mūsų tautas suartino ne kartą – kūrėme nepriklausomas valstybes, praradome laisvę ir vėl ją atkovojome.

„Baltų vienybės diena tapo gražiu mūsų bendrumo ir vienybės simboliu. Ji įkvepia puoselėti baltiškas šaknis, telkia Lietuvos ir Latvijos istorikus, mokslininkus, menininkus, miestų ir miestelių bendruomenes įvairiems projektams, skatina sujungti įvairiapusės kultūrinės veiklos erdves. Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie prisideda kuriant ir puoselėjant mūsų tautas siejančius ryšius“, – susirinkusiesiems sakė Seimo pirmininkė.

Rucavos kultūros namų atviroje scenoje sveikinimo žodį tarė ir Latvijos Saeimos pirmininkė Solvita Aboltinia bei abiejų šalių kultūros ministrai – Dacė Melbardė ir Šarūnas Birutis.

Šventės svečiai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną programos finansuotais projektais ir jų rezultatais.

Šventėje taip pat dalyvavo Lietuvos parlamentarai Saulius Bucevičius, Vitalijus Gailius ir Povilas Urbšys.

Šventės svečiai turėjo galimybę susipažinti su Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo per sieną programos finansuotais projektais ir jų rezultatais. Abiejų šalių ugniagesiai pademonstravo projekto metu įsigytą nardymo įrangą ir parodė savo kasdienio darbo pavyzdžius.

Renginio dalyviai taip pat galėjo apžiūrėti Baltijos kelio 25-mečiui skirtą keliaujančią parodą ir parodą, skirtą Latvijos kariuomenės 95-mečiui.

Baltų vienybės diena siejama su Saulės mūšiu. Baltų gentys 1236 metais susivienijo ir mūšyje sumušė Kalavijuočių ordiną. Tai buvo tarsi Žalgirio mūšis XIII amžiuje, sustabdęs svetimųjų agresiją į baltų žemes. Šiandien Saulės mūšis simbolizuoja ne tiek kovos, kiek baltų tautų bendros kilmės ir likimo idėją. Baltų vienybės simbolis – ugnis, nes baltų gentys signaliniais laužais įspėdavo vieni kitus. Todėl kasmet, švenčiant Baltų vienybės dieną, lietuviai ir latviai uždega vienybės laužą.

Praėjusiais metais Baltų vienybės dienos minėjimas vyko Šiauliuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min