Dabar populiaru
Publikuota: 2014 spalio 22d. 14:44

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė su delegacija vyks į Baltijos Asamblėjos renginius Taline

Loreta Graužinienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Loreta Graužinienė

Spalio 23–24 dienomis Estijoje įvyks Baltijos Asamblėjos (BA) renginiai – 33-oji BA sesija, 20-oji Baltijos Taryba, BA Prezidiumo bei komitetų posėdžiai, BA apdovanojimų įteikimo ceremonija, rašinių konkurso, skirto Baltijos kelio 25-mečiui paminėti, laimėtųjų apdovanojimas.

33-ojoje BA sesijoje dalyvaus Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, Seimo delegacijos Baltijos Asamblėjoje pirmininkė Giedrė Purvaneckienė, delegacijos nariai: Linas Balsys, Rytas Kupčinskas, Raimundas Paliukas, Valerijus Simulikas, Aurelija Stancikienė ir Irena Šiaulienė.

Sesijos atidarymo metu dalyvius ir svečius pasveikins Lietuvos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė, Estijos Rygikogo Pirmininkas Eikis Nestoras, Latvijos Saeimos Pirmininkė Solvita Aboltinė, BA prezidentė Lainė Randjarv, BA viceprezidentai Giedrė Purvaneckienė ir Janis Vucanas.

Bus aptariami gynybiniai pajėgumai, jų telkimas ir dalijimasis jais, svarstoma, kaip atremti „minkštąją galią“.

Susirinkę trijų Baltijos valstybių atstovai BA sesijoje itin didelį dėmesį skirs regioniniam saugumui: bus aptariami gynybiniai pajėgumai, jų telkimas ir dalijimasis jais, svarstoma, kaip atremti „minkštąją galią“. Sesijoje taip pat aptars aktualius klausimus, kaip antai: transporto ir infrastruktūros plėtrą regione, Europos Sąjungos Rytų partnerystę, skaitmeninių parašų svarbą.

Nuo 2015 m. sausio 1 d. pirmininkavimą BA perims Lietuva, todėl BA sesijoje bus išrinktas naujasis Baltijos Asamblėjos Prezidentas ir viceprezidentai ir patvirtinti naujieji komitetų pirmininkai ir jų pavaduotojai.

Spalio 23-iosios dienos vakarą bus įteiktos BA premijos ir BA medaliai. BA mokslo, literatūros ir meno premijos skiriamos BA tarptautinės apdovanojimų komisijos sprendimu. Šiais metais BA mokslo premija bus įteikta Lietuvos atstovui prof. habil. dr. Juozui Vidui Gražulevičiui už išskirtinius, tarptautiniu mastu vertinamus laimėjimus medžiagų chemijos ir inžinerijos srityse ir už aktyvų bendradarbiavimą su Baltijos valstybių mokslo partneriais inicijuojant ir įgyvendinant mokslinių tyrimų projektus bei organizuojant tarptautinius mokslo renginius.

BA medaliais nacionalinių BA delegacijų ir BA Prezidiumo sprendimu kiekvienais metais apdovanojami Baltijos valstybių bendradarbiavimui nusipelnę asmenys.

Literatūros premija bus įteikta Estijos rašytojui Pėteriui Sauteriui už romaną „Neleisk man atsikvėpti“, meno premija – Latvijos teatro režisieriui Alviui Hermaniui už spektaklio pagal Ivano Gončarovo romaną „Oblomovas“ pastatymą, už išskirtinę tarptautinio masto kūrybinę veiklą ir už Europos humanistinių ir kultūros vertybių sklaidą teatre.

BA medaliais nacionalinių BA delegacijų ir BA Prezidiumo sprendimu kiekvienais metais apdovanojami Baltijos valstybių bendradarbiavimui nusipelnę asmenys. Lietuvos delegacijos siūlymu šiais metais medaliais bus apdovanoti: Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. Donatas Jurgaitis, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto direktorius doc. dr. Vytautas Ruzgas ir prof. dr. Dalia Šatkovskienė (Vilniaus universiteto Teorinės fizikos ir astronomijos institutas).

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min