15min be reklamos
2023 02 04, 11:04

Seimo pirmininkė sako turinti kandidatus į žvalgybos kontrolierius, bet kol kas jų neįvardins

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako turinti kandidatus į žvalgybos kontrolierius, bet juos įvardins registravusi teikimus, prieš kovo 10 dieną prasidedančią eilinę pavasario sesiją.
Viktorija Čmilytė-Nielsen
Viktorija Čmilytė-Nielsen / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Aš turiu kandidatus, bet kadangi iki kovo 10 dienos nebus tokios neeilinės sesijos, kur būtų galima pateikti kandidatus, prieš pat kovo 10 dieną įvardinsiu“, – BNS šią savaitę sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Parlamento vadovė teigė, kad kandidatai yra patikrinti ir gavę leidimus dirbti su slapta informacija, tad jokių kliūčių jų pateikti nėra, tik laukiama sesijos.

„Nėra jokių kliūčių juos pateikti, tik tiek, kad kovo 10 prasidės sesija“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen, kol kas neįvardijanti kandidatūrų.

Seimas 2021-aisiais priėmė įstatymą dėl žvalgybos kontrolieriaus instituto įkūrimo. Pagal įstatymą, nuo 2022-ųjų liepos jau turėjo pradėti dirbti du žvalgybos kontrolieriai, tačiau dėl įvairių priežasčių jų kandidatūros nebuvo pateiktos Seimui.

Seimo opozicija dėl žvalgybos kontrolierių kreipėsi į Konstitucinį Teismą, bet šis prieštaravimo pagrindiniam šalies įstatymui neįžvelgė. Parlamentarai prašė įvertinti, ar žvalgybos kontrolieriaus institutas neapriboja Seimo kontrolierių teisės ir pareigos tirti skundus dėl valstybės ir savivaldybių pareigūnų piktnaudžiavimo ar biurokratizmo.

Žvalgybos kontrolierių kandidatūras Seimui turi pateikti parlamento pirmininkas, apsvarsčius Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Žmogaus teisių komitetams.

Žvalgybos kontrolierių tarnyba vykdys nuolatinę žvalgybos institucijų – Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento – veiklos teisėtumo priežiūrą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie 15min