Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo pirmininkė siūlo keisti ir Aplinkos apsaugos, ir Ekonomikos komitetų vadovus

Irena Degutienė
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Irena Degutienė
Šaltinis: BNS
0
A A

Seimo pirmininkė Irena Degutienė siūlo keisti ir Aplinkos apsaugos, ir Ekonomikos komitetų vadovus.

„Aš matau problemų ne tik su Aplinkos komiteto pirmininku, tą vakar ir išsakiau, reikėtų dviem koalicijos frakcijoms susėsti, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Jungtinei, nes dar daugiau problemų yra Ekonomikos komitete“, – penktadienį žurnalistams Seime sakė I.Degutienė.

„Aš tikrai raginu valdančiosios koalicijos dvi partijas susėsti ir kartu apspręsti, kokį žmogų deleguoti į vieną ir kitą komitetą, kad vyktų darbas“, – pridūrė Seimo pirmininkė.

Ji sakė Ekonomikos komiteto pirmininkui, Jungtinei frakcijai priklausančios Tautos prisikėlimo partijos deleguotam Dainiui Budriui turinti priekaištų dėl darbo organizavimo ir tvirtino, kad komitete vilkinamas įstatymų projektų svarstymas.

„Konkrečiai turiu tai, kad yra vilkinami projektai, jie nesvarstomi. Ekonomikos komitete daugiausiai prisikaupę projektų, kad ir Viešųjų pirkimų įstatymo, – sakė parlamento vadovė. – Juk tam ir yra komiteto pirmininkai, kurie turi organizuoti komiteto darbą. Raginu, kad projektas būtų kuo greičiau įtrauktas į darbotvarkę, bet sesijos pabaigoj sako, kad mes svarstysim rudenį.“

Tuo metu Ekonomikos komiteto pirmininkas D.Budrys kaltinimus projektų vilkinimu atmeta, o Seimo pirmininkę sako žaidžiant „katę ir pelę“.

„Čia turbūt Seimo pirmininkė žaidžia “katę ir pelę„, nenori pasirodyti labai bloga vien prieš J.Šimėną, o siekia koalicijos partnerius sukiršinti viduje. Konkrečiai dėl Viešųjų pirkimų įstatymo, pagrindinis komitetas negali svarstyti projekto, kol savo išvados nepateikia pagalbiniai komitetai, o šių išvadų mes sulaukėme tik šią savaitę. Kol jų nebuvo, Ekonomikos komitetas negalėjo svarstyti projekto“, – BNS tvirtino D.Budrys.

Jis taip pat teigė niekada nesulaukęs parlamento vadovės priekaištų dėl darbo organizavimo.

„Aš negaliu pakeisti nei vieno, nei kito komiteto pirmininko. Aš išreiškiau savo poziciją, matau, kaip yra, ir noriu, kad darbas komitetuose būtų kokybiškas ir produktyvus, kad nebūtų vilkinimų, kad įstatymų projektų nereikėtų man asmeniškai skaityti ir žiūrėti, kad sutaptų su stenogramomis. Tegu frakcijos sprendžia, jeigu (vadovai – red.) tinka – tvarkoj, bet aš ir toliau reikalausiu“, – penktadienį žurnalistams sakė I.Degutienė.

Ketvirtadienį savo kalboje baigiant pavasario sesiją Seimo pirmininkė pripažino, kad sunkiausia buvo dirbti su Aplinkos apsaugos komiteto pirmininku Jonu Šimėnu ir pasiūlė valdančiajai Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai apsvarstyti galimybę jį keisti.

„Prašau Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pamąstyti, ar nereikia keisti komiteto pirmininko, kad nebūtų tokių dalykų, kokie vyko per šią pavasario sesiją“, – ketvirtadienį iš Seimo tribūnos pareiškė I.Degutienė.

Prieš I.Degutienės kritiką J.Šimėnui, jį Aplinkos apsaugos komiteto posėdžio sprendimų galimu klastojimu apkaltino parlamentaras Arūnas Valinskas.

Pasak jo, komiteto, trečiadienį svarsčiusio, kaip panaudoti lėšas už parduotus taršos leidimus, balsavimas ir Vyriausybei perduotas komiteto pasiūlymas skiriasi.

Po tokių pareiškimų J.Šimėnas stebėjosi, kad taip galėjo atsitikti. Komiteto pirmininkas aiškino, kad dokumentą, kurį pasirašė Vyriausybei su pasiūlymais, kaip turi būti keičiama lėšų, gautų už parduotus taršos leidimus, sąmata, pats du kartus peržiūrėjo ir viską paliko taip, kaip buvo nutaręs komitetas.

„Jeigu susimaišėte jūs, tai atsiprašau, jeigu mes padarėme klaidą, taip pat atsiprašau“, – sakė J.Šimėnas.

Jis ir aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas nesutaria, kaip reikėtų panaudoti už Lietuvos parduotus taršos leidimus gautus pinigus. Parlamentaras pasisako už didesnį finansavimą biokuro katilams įrengti šilumos tiekimo įmonėse, o ministras norėtų daugiau pinigų skirti daugiabučiams modernizuoti.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min