Dabar populiaru
Publikuota: 2015 rugsėjo 21d. 12:28 , atnaujinta: 2015 rugsėjo 21d. 12:34

Seimo pirmininkei kandidatė į generalines prokurores patiko

Edita Dambrauskienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Edita Dambrauskienė

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė pirmadienį susitiko su kandidate į generalines prokurores teisėja Edita Dambrauskiene. Pokalbis netruko nė pusvalandžio, bet po jo Seimo pirmininkė L.Graužinienė pareiškė, kad jai kandidatė pasirodė tinkama, ir pažadėjo už ją balsuosianti.

„Mes aptarėme tik su parlamentu ir palamentine kontrole susijusius klausimus, tarpusavio santykių tarp Generalinės prokuratūros ir parlamento. Man tikrai labai patiko pretendentės požiūris, bet detaliau nenorėčiau šiandien kalbėti, nes rytoj ji pati turbūt pristatys tą parlamente“, – po susitikimo sakė L.Graužinienė.

Man susidarė įspūdis kompetentingo žmogaus, ramaus žmogaus su giliu analitiniu mąstymu, – sakė L.Graužinienė.

Ji tikino, kad pati balsuos už tai, kad E.Dambrauskienė taptų generaline prokurore.

„Man susidarė įspūdis kompetentingo žmogaus, ramaus žmogaus su giliu analitiniu mąstymu“, – sakė Seimo pirmininkė.

Pati E.Dambrauskienė su žurnalistais pirmadienį nesikalbėjo ir komentuoti susitikimą su Seimo pirmininke atsisakė.

Seimui kandidatė turėtų prisistatyti antradienį, o balsavimas dėl paskyrimo numatomas ketvirtadienį – po to, kai kandidatė susitiks su frakcijomis. 

Prezidentė prasidėjus Seimo rudens sesijai į Generalinės prokuratūros vadoves pateikė Kaišiadorių rajono apylinkės teismo teisėjos E.Dambrauskienės kandidatūrą.

Tai – ne pirmasis D.Grybauskaitės pasirinkimas po to, kai baigėsi Dariaus Valio kadencija generalinio prokuroro poste. Vasaros pradžioje D.Grybauskaitė generaliniu prokuroru siūlė Kauno paygardos teismo pirmininko Nerijaus Meilučio kandidatūrą, tačiau Seimas ją atmetė.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Edita Dambrauskienė
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Edita Dambrauskienė

Tuomet labiausiai priekaištauta neva N.Meilutis bus pernelyg nuolankus prezidentei, kad jis – ne iš prokuratūros sistemos ir prokurorų gali būti ignoruojamas.

Tie patys klausimai politikams kyla ir dėl E.Dambrauskienės tinkamumo. 46 metų kandidatė teisės magistro laipsnį yra įgijusi Vilniaus universiteto Teisės fakultete ir turi 17 metų įvairiapusės teisinio ir vadovaujančio darbo patirties.

E.Dambrauskienė yra dirbusi ikiteisminio tyrimo pareigūne, Šiaulių miesto apylinkės prokuratūros prokurore, advokate. 2008 metais E.Dambrauskienė buvo paskirta Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja. Nuo 2011–ųjų vadovauja Kaišiadorių rajono apylinkės teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min