TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo pirmininkės sūnus Gediminas Degutis neigia, kad jo vadovaujama bendrovė indėliu „Snore“ padengė paskolą

Spaudos konferencija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Snoras“
Šaltinis: 15min
0
A A

Verslininkas Gediminas Degutis atsiribojo nuo TV3 Žinių tarnybos ir socialdemokratų lyderio Algirdo Butkevičiaus pateiktos klaidingos informacijos apie neva įvykdytos paskolų ir indėlio perdengimo procedūros po to, kai bankui „Snoras“ buvo iškelta bankroto byla.

Banko administratorius patvirtino, kad tokių procedūrų nebuvo vykdyta. Verslininkas sieks, kad „TV3 žinios“ paneigtų išplatintą klaidingą informaciją ir svarsto galimybę kreiptis į teismą dėl šmeižto.

„Atvirai pareiškiu, kad mūsų įmonės „Novotersa“ einamojoje sąskaitoje „Snoro“ banke, jo nacionalizavimo momentu, buvo 343 tūkst. litų. Iki šios dienos, šioje sąskaitoje tebėra 343 tūkst. litų. Ši suma su įmonės paskola tame pačiame „Snore“ nesudengta, tą taip pat patvirtino banko administratorius“, – patvirtino G. Degutis.

Nuotrauka iš asmen. archyvo/Gediminas Degutis
Nuotrauka iš asmen. archyvo/Gediminas Degutis

„Snoro“ bankroto administratorius išplatino pareiškimą, kad visuomenė yra klaidinama ir yra spekuliuojama informacija dėl neva įvykdytos paskolų ir indėlio sudengimo procedūros po bankroto bylos iškėlimo.

„Apmaudu, kad socialdemokratas A. Butkevičius populistiniu šmeižtu ir pasinaudodamas piliečiams ir verslui skausmingu įvykiu bando pelnyti politinių kreditų. Taip pat nuliūdino klaidingą informaciją pateikiančių „TV3 žinių“ pozicija. Reikalausime paneigti laidoje paskelbtą šmeižtą ir svarstome galimybę kreiptis į teismą“, – teigė G. Degutis.

Įmonės „Novotersa“ sąskaitoje „Snoro“ banke jo nacionalizavimo dieną buvusi suma neviršijo draudžiamojo indėlio sumos, todėl bendrovė siekia, kad ši suma, kaip ir visiems draudžiamuosius indėlius turėjusiems klientams, būtų pervesta į įmonės naujai atidarytą sąskaitą SEB banke. „Prašymą jau esame pateikę, tačiau draudiminių pinigų dar negavome“, - sakė G. Degutis.

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės sūnus, nepartinis G. Degutis „Novotersoje“ eina direktoriaus pareigas. Bendrovės direktorius plėtrai bei valdybos narys yra socialdemokratas, Utenos rajono savivaldybės tarybos narys Darius Šinkūnas.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė jau kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl Seimo nario A. Butkevičiaus paskleistos informacijos pagrįstumo ir atsiradimo aplinkybių. Pasak jos, jei toks kol kas niekuo nepagrįstas A. Butkevičiaus pranešimas būtų tiesa, jis turėtų nusikaltimo požymių, kompromituotų banko „Snoras“ bankroto administratorių, o kartu ir visą bankroto procedūrą, kuri susijusi su rimtomis  tarptautinėmis bylomis.

Seimo pirmininkė taip pat prašo Generalinio prokuroro ištirti, kodėl A.Butkevičius apie galbūt padarytą rimtą nusikaltimą iškart nepranešė teisėsaugos įstaigoms ir ar jo veiksmuose nėra Baudžiamojo kodekso 237 straipsnyje (nusikaltimo ar nusikaltimą padariusio asmens slėpimas) numatyto nusikaltimo požymių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min