Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 31d. 09:26 , Atnaujinta: 2020 kovo 31d. 11:07

Seimo posėdis karantino metu: A.Jankuvienė saviizoliacijoje, D.Gaižauskas jaučiasi apšmeižtas

Antradienį į Seimo posėdį atvyko ne visi parlamentarai. „Valstietė“ Audronė Jankuvienė pranešė esanti saviizoliacijoje, Valerijus Simulikas taip pat neatvyko, nes koronavirusu apsikrėtė jo kabinete sėdėjusi Seimo narių padėjėja. Seimo narys Algimantas Salamakinas reikalavo, kad dėl dalyvavimo pasiaiškintų ir Dainius Gaižauskas, tačiau jis tikino, kad su padėjėja neturėjo kontakto daugiau nei tris savaites.

Pradėdamas posėdį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pareiškė besiviliantis, kad jis nebus Astravo atominės elektrinės avarijos repeticija. Taip pat jis paprašė paploti medikams ir pagerbti tylos minute nuo COVID-19 mirusius septynis Lietuvos piliečius.

Seimo pirmininkas reikalavo parlamentarus nenusiimti kaukių ir laikytis atstumų, tačiau pats tai skelbdamas kaukę buvo nusiėmęs.

Yra klausimas, kokį mes pavyzdį rodome.

O tuomet pustuštėje Seimo salėje socialdemokratas Algimantas Salamakinas pasiteiravo, kodėl į posėdį atvyko Dainius Gaižauskas, kurio padėjėjai yra nustatytas COVID-19.

D.Gaižauskas prie mikrofono stojo dukart. Sunkiai tardamas Salamakino pavardę jis teisinosi, kad pats su padėjėja kontakto neturėjo jau daugiau nei tris savaites, o ši sėdėjusi Valerijaus Simuliko kabinete, todėl pastarojo Seimo nario posėdyje ir nėra.

D.Gaižauskas šmeižtu kaltino žurnalistus, kurie esą žinodami, kad jis neturėjo kontakto, paskelbė netiesą.

Delfi.lt pirmadienį pranešė, kad trijų Seimo narių – Kęstučio Mažeikos, V.Simuliko ir D.Gaižausko – padėjėja neatskleidžia Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui savo kontaktų ir buvimo vietų.

Konservatorius Laurynas Kasčiūnas piktinosi tokiu elgesiu ir ragino parlamentarus ją paskatinti laikytis įstatymų.

„Yra klausimas, kokį mes pavyzdį rodome“, – aiškino L.Kasčiūnas.

Į tai D.Gaižauskas neatsakė.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikino, kad Seime laikomasi apsaugos priemonių, o kai kurie Seimo nariai saviizoliacijoje.

Jis nepasmerkė D.Gaižausko, kuris posėdyje dalyvauja, visgi sakė, kad koronaviruso tyrimas nėra egzaminas, kurį išlaikius atsakymai galioja visą gyvenimą.

Savo ruožtu posėdyje nedalyvausianti ir saviizoliacijoje esanti nurodė „valstietė“ Audronė Jankuvienė.

„Esu saviizoliacijoje. Nesikreipiau ir neatlikau testo dėl COVID-19, nes simptomų nejaučiu ir viliuosi, kad ir toliau viskas bus gerai. Laikausi privalomų karantino taisyklių kaip galimai turėjusi kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu. Dėl to rytoj Seimo posėdyje negalėsiu dalyvauti. Negaliu rizikuoti kitų žmonių sveikata. Apie tai Seimo ir frakcijos vadovus informavau dar praėjusią savaitę“, – feisbuke pranešė ji.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
01:19
02:04

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min