Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 15d. 11:25

Seimo pozicija ir opozicija teigiamai vertina N.Grunskienės kandidatūrą

Spaudos konferencija
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr. / Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė

Ir valdančiajai daugumai, ir opozicijai priklausančių Seimo frakcijų lyderiai teigiamai vertina prezidento teikiamą kandidatę į generalinio prokuroro pareigas – Panevėžio apygardos prokuratūros vadovę Nidą Grunskienę.

BNS kalbinti frakcijų atstovai tvirtino, kad galutinai dėl kandidatūros apsispręs po susitikimo su ja, bet jau susipažinę su jos biografija, gyrė kandidatės darbo patirtį, būdo savybes.

„Vertinimas kandidatės yra geras, ir, kaip suprantu, iš frakcijų yra pozityvus požiūris į teikiamą kandidatę“, – kandidatūrą antradienį įvertino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Vertinimas kandidatės yra geras, – teigė V.Čmilytė-Nielsen.

Didžiausios parlamento frakcijos Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų seniūnė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė BNS sakė, kad N.Grunskienė daro principingo žmogaus įspūdį.

„Turėsime frakcijoje susitikimą su ja, neabejotinai frakcijos nariai turės klausimų, bet matome, kaip principingą žmogų, kuris turbūt galėtų eiti šias pareigas“, – teigė ji.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas tvirtino, kad turėtų būti vertinama kandidatės darbo prokuratūroje patirtis.

„Pagal tai, ką girdime dabar, atsižvelgiant į biografiją, patirtis konkrečiai prokuratūros sistemoje yra vertintinas dalykas. Matėme du pastaruosius generalinius prokurorus, kurie, mūsų manymu, ar dėl patirties prokuratūros sistemoje stokos, ar apskritai dėl darbo mažų savivaldybių teisėtvarkos sistemose netempė iki pilnaverčio generalinio prokuroro, nerado konsensuso su prokuratūros kolektyvu, su prokuratūros bendruomene“, – BNS sakė liberalas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eugenijus Gentvilas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Eugenijus Gentvilas

„Manau, kad iš prokuratūros gelmių atėjusi prokurorė turėtų geriau perprasti prokuratūros poreikius“, – pridūrė jis.

E.Gentvilas atkreipė dėmesį, kad šįkart į generalinius prokurorus siūlomas apygardos, o ne apylinės prokuratūros vadovas.

„Taip, ne pačios didžiausios apygardos, bet vis dėlto struktūrą ji yra perpratusi. Po tos struktūros vienintelis laiptelis į viršų yra jau Generalinė prokuratūra, kur ji ir keliautų. Preliminariai pozityvus vertinimas“, – sakė E.Gentvilas.

Didžiausios opozicinės „valstiečių“ frakcijos atstovė Agnė Širinskienė BNS sakė, kad teigiamą įspūdį apie kandidatę daro jos nuosekliai daryta karjera prokuratūros sistemoje.

Manau, kad iš prokuratūros gelmių atėjusi prokurorė turėtų geriau perprasti prokuratūros poreikius, – sakė E.Gentvilas.

„Aš visą laiką žiūriu, kad pareigas užimtų tie žmonės, kurie nuosekliai kilo karjeros laiptais. Tai rodo, kad žmogus dirba savo jėgomis, kad buvo įvertintas bendruomenėje. Šiuo atveju matau, kad ji savo prokurorės karjerą iš tikrųjų ėjo labai nuosekliai, palaipsniui, yra teisininkų bendruomenėje žinoma kaip darbštus žmogus“, – teigė „valstietė“.

„Nėra dalykų, kurie kviestų kaip nors atsargiai žiūrėti“, – pridūrė ji.

Opozicinių „socialdemokratų“ seniūnas Algirdas Sysas prognozavo, kad frakcija greičiausiai balsuos už N.Grunskienės kandidatūrą.

„Tikrai neturime neigiamų atsiliepimų apie šitą žmogų. Mes tikrai neprieštarausime jos skyrimui, nes, kiek pasidomėjau, tai apie ją yra teigiami atsiliepimai. Moteris Lietuvoje dar nėra buvusi generaline prokurore. Einam teisingu keliu“, – teigė socialdemokratas.

„Darbiečių“ seniūnas Vigilijus Jukna tvirtino, kad frakcija išankstinės nuomonės neturi.

Nėra dalykų, kurie kviestų kaip nors atsargiai žiūrėti, – sakė A.Širinskienė.

„Kol kas apie įspūdį kalbėti neturint argumentų yra per anksti. Organizuojame frakcijoje susitikimą su ja ir tada galima bus pasakyti, kokia nuomonė“, – BNS sakė jis.

Antradienį Seimui bus pateikta prezidento siūloma kandidatė į generalinio prokuroro pareigas Panevėžio apygardos prokuratūros vadovė N.Grunskienė.

Gitanas Nausėda siūlo ją skirti vietoj kadenciją gruodžio 29 dieną baigiančio Evaldo Pašilio.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Evaldas Pašilis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Evaldas Pašilis

N.Grunskienė Panevėžio apygardos prokuratūrai vadovauja nuo 2013 metų, ji turi 28 metų darbo prokurore patirtį, iš jų daugiau nei dešimt metų – Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriuje.

Karjerą N.Grunskienė pradėjo 1992 metais Kupiškio rajono apylinkės prokuratūroje, 1998 metais perėjo į Panevėžio apygardos prokuratūrą ir čia kilo karjeros laiptais.

Teisininkės išsilavinimą ji įgijo Vilniaus universiteto Teisės fakultete.

Pasak Prezidentūros, prokurorė dalyvavo tiriant ne vieną rezonansinę bylą, palaikė valstybės kaltinimus teisiant organizuotas nusikalstamas grupuotes, vėliau specializavosi prekybos žmonėmis bylose.

Pagal Konstituciją, generalinį prokurorą skiria ir atleidžia prezidentas Seimo pritarimu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min