Dabar populiaru
Publikuota: 2013 spalio 29d. 15:53

Seimo prašoma panaikinti saulėgrąžų pakelio vagyste įtariamo Algirdo Patacko neliečiamybę

Algirdas Vaclovas Patackas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Vaclovas Patackas

Antradienį generalinis prokuroras Darius Valys, vykdydamas Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso nustatytą pareigą, patenkino Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pateiktą prašymą kreiptis į Seimą dėl išankstinio sutikimo suvaržyti parlamentaro Algirdo Patacko laisvę.

Kauno miesto apylinkės teismui pateiktoje nagrinėti administracinio teisės pažeidimo bylos medžiagoje nurodyta, kad šių metų rugsėjo 2 dieną A.Patackas praėjo pro prekybos centro kasas nesusimokėjęs už vieną elektros lemputę ir vieną saulėgrąžų pakelį, kurių bendra vertė – 10,28 Lt (t.y. parlamentaras galimai padarė administracinį teisės pažeidimą).

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekse nustatyta, kad už smulkųjį svetimo turto pagrobimą teismas pažeidėją gali nubausti bauda arba administraciniu areštu. Kai pažeidimą galimai padaręs asmuo yra Seimo narys, dar iki bylos nagrinėjimo teisme būtina gauti išankstinį Seimo sutikimą suvaržyti šio asmens laisvę.

D.Valys įžvelgė, kad šiuo atveju privalomas kreipimasis į Seimą dėl išankstinio sutikimo suvaržyti mažareikšmį administracinį teisės pažeidimą padariusio parlamentaro laisvę kelia abejonių dėl tokios procedūros tikslingumo ir adekvatumo. Todėl jis pavedė Generalinės prokuratūros prokurorams išanalizuoti teisės aktus ir pateikti pasiūlymus supaprastinti administracinių teisės pažeidimų tyrimo procedūras, sprendžiant Seimo narių ir kitų imunitetą turinčių asmenų teisinės neliečiamybės panaikinimo klausimus. Vėliau šie pasiūlymai, manoma, bus teikiami svarstyti platesniam autoritetingų Lietuvos teisininkų ratui ir atsakingoms institucijoms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min