TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo rūmuose zuja statybininkai: po remonto atsiras naujų kabinetų ir salė

Remontuojami I parlamento rūmai
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Remontuojami I parlamento rūmai
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo rūmuose antrus metus iš eilės vyksta remontas. Šiemet tvarkomi Seimo I rūmų pirmas ir antras aukštai. Jau nulupta sienų ir lubų apdaila, keičiami langai, tiesiamos inžinerinės sistemos. Po remonto vietoj buvusios valgyklos bus įkurti nauji kabinetai Seimo nariams, už Algirdo Brazausko salės atsiras dar viena patalpa posėdžiams.

„Gyvenu statybomis“, – pripažįsta Seimo Bendrųjų reikalų departamento direktorius Antanas Dimaitis.

Pasak jo, pradėjus šį remontą labiausiai nustebino tai, ką statybininkai rado po tinko sluoksniu.

„Viskas buvo daryta bet kaip. Langai ant plytgalių sudėti, tinkuota atbulom rankom, kur pakalta, kur palipdyta. Langai kimšti vienur vata, kitur pakulom. Jau pradedu tikėti tuo gandu, kad Seimo rūmus 1975 m. statė kaliniai, o ne profesionalai“, – 15min.lt sakė A.Dimaitis.

Pasak jo, nenuostabu, kad šiuose rūmuose nuolat būdavo neįtikėtinai šalta.

„Kai atvėrėme sienas, vaizdas buvo kraupokas, jos visiškai kiauros. Lauko sienos storis tik 15 centimetrų, o iš vidaus tik užkalta dailylentėmis“, – pasakojo Seimo Bendrųjų reikalų departamento vadovas.

A.Dimaitis kol kas neprognozuoja, kiek lėšų, išleidžiamų Seimo rūmams apšildyti, padės sutaupyti remontas.

„Šildymas brangsta, todėl sunku pasakyti, bet dabar II ir III rūmų šildymas kainuodavo apie 50–60 tūkst. litų, o I rūmų – 110 tūkst. litų. Matyt, kad sąskaitos gerokai sumažės“, – prognozuoja A.Dimaitis.

Be to, bus pakeistos visos inžinerinės sistemos, nes čia nebuvo nei vėdinimo, nei vėsinimo, visa elektros instaliacija buvo atgyvenusi, o informacinių technologijų srovės vedamos bet kaip.

„Per daugelį metų ten, kur reikėjo, ten ir vedė. Tai ir išėjo netvarka“, – sakė A.Dimaitis.

Kultūros paveldas – net baldai

Tiesa, plika akimi fiksuoti, kad Seimo rūmai suremontuoti nebus labai lengva, nes rūmų interjeras beveik nepakis.

„Vizualiai niekas labai stipriai negali keistis, nes tai yra kultūros paveldo statinys ir visos zonos smulkiai aprašytos. Taip pat kultūros paveldu laikomi ir rūmų baldai. Keisis tik kiliminės dangos, nes jau per daug metų nusinešiojusios ir kava sulaistytos“, – aiškino A.Dimaitis.

Anot jo, kultūros paveldo statusas remontuojant pastatą neleidžia net pakeisti erdvių, todėl vietoje buvusios valgyklos įrenginėjant kabinetus teks palikti ir vietos salei, nes taip numatyta pastato aprašuose.

„Čia atsiras aštuoni papildomi kabinetai Seimo nariams. Jie tikrai reikalingi, nes dabar kai kurie parlamentarai glaudžiasi frakcijoms skirtose patalpose. Mišri Seimo narių grupė, kuri dabar labai padidėjusi, glaudžiasi 10 kvadratinių metrų patalpoje“, – Seimo Bendrųjų reikalų departamento vadovas.

Dar viena nauja salė atsiras Seimo I rūmų antrame aukšte, už Algirdo Brazausko salės.

„Anksčiau čia buvo visokie liftukai, virtuvėlė, sandėliukai – tokie visokie nefunkcionalūs kambariukai“, – pasakojo remontui vadovaujantis A.Dimaitis.

Seimo kanceliarijai kartu su Seimo valdyba ar Parlamentarizmo skyriui teks nuspręsti, kokiu vardu ją pavadinti.

Atliekant remontą galvojama ir apie neįgaliuosius. Po jo jiems bus sudarytos galimybės lengviau patekti į Seimą ir judėti jame, įrengti pritaikyti tualetai.

Viskam neužteko pinigų

Seimo remontą atlieka bendrovė Panevėžio statybos trestas (PST). PST Seimo kanceliarijos konkursą laimėjo pasiūlęs mažiausią – 6,372 mln. litų (su PVM) darbų kainą.

Seime zuja apie 50 šios bendrovės darbuotojų.

Remontą planuojama baigti iki gruodžio vidurio. Todėl kai tie Seimo nariai, kurių kabinetai šiuo metu remontuojami, į atnaujintus kabinetus grįžti galės tik laimėję spalį vyksiančius rinkimus. Per remontą jie įkurdinti kanceliarijos darbuotojų kabinetuose ar pas kitus Seimo narius.

Seimo I rūmus remontuoti nuspręsta dar pernai. Tiesa, tuomet planuota, kad bus įmanoma šiemet suremontuoti visus tris likusius nesutvarkytus rūmų aukštus. Tačiau per metus nepavyko parduoti Seimui priklausančių poilsinių, o už parduotus butus surinkta tik tiek lėšų, kiek pakaks dviejų aukštų remontui.

Likusį neremontuotą trečią rūmų aukštą planuojama tvarkyti po 2014-ųjų, pasibaigus NATO Parlamentinei Asamblėjai.

Primename, kad pernai remontuotas I rūmų ketvirtas aukštas, tam išleista 4,5 mln. litų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Remontas Seimas

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min