Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 26d. 15:02

Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė referendumui dėl naujos atominės elektrinės statybos

Visagino atominė elektrinė
VAE vizualizacija / Visagino atominė elektrinė

Trečiadienį Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė Krikščionių partijos frakcijos Seime seniūno Vidmanto Žiemelio pateiktam nutarimo projektui, kuriuo siekiama kartu su eiliniais Seimo rinkimais paskelbti patariamąjį referendumą „Dėl naujos atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje“.

V.Žiemelio teigimu, naujos atominės elektrinės statybos klausimas kaip tik yra vienas iš tokių, nes jis numato ilgalaikius valstybės finansinius įsipareigojimus, taip pat gali įtakoti gyvenimo Lietuvoje saugumą.

Referendumo iniciatyvą  taip pat paskatino aplinkybė, kad derybos su galimais naujos AE statytojais keletą metų buvo vykdomos už „uždarų durų“, nesuteikiant galimybės nei energetikos ekspertams, nei žiniasklaidai susipažinti su visiems šalies piliečiams svarbiomis ekonominėmis ir finansinėmis pasekmėmis.  

Kyla pavojus, jog pasinaudojus energetinės priklausomybės problemomis, bus siekiama ypatingos sprendimų priėmimo skubos, kuri neleis visuomenei pakankamai supažindinti su numatomu įgyvendinti projektu bei prisiimamų
įsipareigojimų  pasekmėmis valstybės ateičiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min