Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 24, 21:02

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė: turime būti pasirengę pačiam blogiausiam scenarijui

Naujoji Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Laima Liucija Andrikienė portalo 15min video laidoje „15/15“ atsakė į aktualiausius dabar kylančius klausimus. L.L.Andrikienė mano, kad reikėtų nedelsti dėl diplomatų evakavimo iš Ukrainos ir Lietuvos piliečių įspėjimo. Ji teigia nesuprantanti Kinijos reakcijos dėl Taivaniečių atstovybės pavadinimo, bet sako, kad gal nelabai kas tikrino, kaip pavadinimas skamba mandarinų kalba. L.L.Andrikienė taip pat išdėstė savo požiūrį į prezidentą Gitaną Nausėdą.
Laima Andrikienė Tik prenumeratoriams
Laima Andrikienė / Luko Balandžio / 15min nuotr.

– Ponia L.L.Andrikiene, jūs kartu su Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Laurynu Kasčiūnu išsiuntėte laišką JAV politikams prašydami apsvarstyti nuolatinį JAV karių dislokavimą mūsų šalyje ir oro gynybos sustiprinimą. Ar jau gavote kažkokį atsakymą, reakciją iš JAV politikų?

– Iš tikrųjų tokį laišką išsiuntėme praėjusios savaitės ketvirtadienį. Šiandien turėjau susitikimą su JAV ambasadoriumi Lietuvoje. Turėjau progą dar kartą apie tas temas, kurios yra minimos ir laiške, pasikalbėti. Kitą savaitę Laurynas Kasčiūnas, aš ir dar keli Seimo nariai išvykstame į JAV, į Vašingtoną, kur susitiksime ir su kongresmenais, ir su senatoriais, mums aktualių ir ypatingai svarbių komitetų vadovais, Baltijos valstybių draugais JAV parlamente ir tęsime pokalbį. Taigi tos reakcijos tikimės kitą savaitę, kai viešėsime Vašingtone.

– Buvote susitikusi su JAV ambasadoriumi Lietuvoje. Tai kokia jo reakcija?

– Reakcija yra teigiama, todėl, kad tai nėra jokia naujiena. Ne pirmą kartą Lietuvos politikai – Seimo nariai, Vyriausybės nariai – kalba apie tai, kad amerikiečių nuolatinis buvimas mūsų regione yra mums ypatingai svarbus ir kad tai yra mūsų siekiamybė. Tai darė ir buvusi Vyriausybė, tai yra ir dabartinės Vyriausybės, daugumos Seime žinia mūsų strateginiams partneriams JAV. Mūsų prašymas yra suprantamas ir išgirstas.

– Ar kitą savaitę JAV galėsite kalbėti mums palankia prasme, ar vis dėlto tai yra sunkiai įgyvendinamas prašymas?

– Žinote, čia supratimas ir moralas yra labai paprastas. Jeigu tai yra mūsų tikslas ir jis mums yra ypatingai svarbus, kalbėjimo ir kontaktų niekada šia tema nebus per daug. Siekiame šito tikslo. Ir situacija pati pasaulyje, Europoje ir mūsų regione yra labai iškalbinga. Ir jeigu ne dabar, tai – kada?

– Rusijos žvanginimas ginklais tikriausiai yra pagrindinė šių dienų, savaičių tema. Kaip jūs regite tikimybę įvykti arba neįvykti ginkluotam Rusijos puolimui prieš Ukrainą?

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min