Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo vadovė generalinio prokuroro prašo ištirti, kam atiteko R.Ačo neva už biuro nuomą mokėti pinigai

Seimo pirmininkė Irena Degutienė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Seimo pirmininkė Irena Degutienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į generalinį prokurorą Algimantą Valantiną prašydama ištirti, ar Seimo nario Remigijaus Ačo parlamentinei veiklai skirtos valstybės biudžeto lėšos nebuvo pasisavintos.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija 2009 m. lapkričio 18 d. posėdyje nusprendė, kad Seimo narys Remigijus Ačas už valstybės biudžeto lėšas, skirtas Seimo nario parlamentinei veiklai, nuomodamas patalpas Seimo nario biurui iš savo sutuoktinės sesers vyro, pažeidė Lietuvos Respublikos Seimo statuto 18 straipsnio 2 dalies ir Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 1 dalies 2 punkto nuostatas.

„Minėtas Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nustatytas faktas visuomenėje sukėlė abejonių, jog tokiais Seimo nario R. Ačo veiksmais galimai buvo siekiama pasisavinti valstybės biudžeto lėšas, skirtas Seimo nario parlamentinei veiklai“, – rašoma Seimo pirmininkės I.Degutienės rašte generaliniam prokurorui.

Prašymą išnagrinėti Seimo Etikos ir procedūrų komisijos surinktą medžiagą ir patvirtinti arba paneigti įtarimus dėl galimo valstybės biudžeto lėšų, skirtų Seimo nario parlamentinei veiklai, pasisavinimo Seimo pirmininkė pasirašė vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Konstitucijos 118 straipsnio bei Lietuvos Respublikos prokuratūros įstatymo 2 straipsnio nuostatomis.

Seimo pirmininkė taip pat nutarė siūlyti keisti Seimo statutą ir jį papildyti nuostata, kad nustačius netinkamo parlamentinei veiklai skirtų lėšų panaudojimo arba jų panaudojimo nesilaikant Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo faktus, Seimo nariai privalėtų netinkamai išleistas sumas sumokėti iš asmeninių lėšų.

Todėl Parlamento vadovė siūlys Seimo statuto 153 straipsnį papildyti nauja dalimi: „Jeigu nustatoma, kad Seimo narys lėšas, skirtas su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms, panaudojo ne pagal paskirtį arba nesilaikydamas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo, Seimo narys šią sumą sumoka iš asmeninių lėšų.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min