Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 22d. 13:27

Seimo vadovybės rokiruotė

Raimondas Šukys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Raimondas Šukys

Seimo pirmininko pirmuoju pavaduotoju antradienį išrinktas liberalcentristas Raimondas Šukys, o pirmininko pavaduotoju – socialdemokratas Česlovas Juršėnas.

Šiuos siūlymus parlamentarams pateikė Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Iki šiol Seimo pirmininko pavaduotojo pareigas ėjęs R.Šukys buvo „paaukštintas“ – jis tapo pirmuoju pirmininko pavaduotoju. Už tai balsavo 82 parlamentarai, „prieš“ nebalsavo nė vienas, o susilaikė 4 Seimo nariai.

Jo pagrindinė pareiga – pavaduoti laikinai išvykusį parlamento vadovą.

Atsilaisvinusią Seimo pirmininko pavaduotojo vietą užėmė socialdemokratas Česlovas Juršėnas.

Už tai slaptame balsavime pasisakė 83 parlamentarai, „prieš“ balsavo 31 Seimo narys.

Seimo pirmininko pirmojo pavaduotojo postas atsilaisvino po to, kai Seimo pirmininke praėjusią savaitę buvo išrinkta konservatorė-krikdemė I.Degutienė. Ji pakeitė atstatydintą Arūną Valinską.

Pastarasis tapo Seimo Užsienio reikalų komiteto nariu.

Kritikavo už rimtumą

I.Degutienė gyrė R.Šukį kaip atsakingą, pareigingą ir patyrusį politiką. Didelių ginčų dėl jo „paaukštinimo“ nekilo. Tiesa, kai kurie parlamentarai juokais kritikavo kolegą dėl to, kad šis esą yra pernelyg rimtas ir ragino jį dažniau nusišypsoti.

Č.Juršėnas juokavo, jog bus R.Šukys „bus rimtasis, o aš (Č.Juršėnas – aut. past.) – linksmasis“ Seimo pirmininko pavaduotojas.

Č.Juršėnas teigė, jog visi parlamentarai jį gerai pažįsta ir žino, už ką balsuoja. Jis žadėjo siekti pagerinti situaciją Lietuvoje. „Padėtis Lietuvoje šiuo metu nėra gera. Kas dėl to kaltas nešnekėkim, bet konstatuokim, kad padėtis nėra gera ir ją reikia taisyti. Ir tai yra Vyriausybės uždavinys, yra prezidentės uždavinys, bet tai yra ir mūsų, Seimo, uždavinys. Seimo vadovybė turi nukreipti darbą taip, kad jis būtų konstruktyvus, organizuotas ir efektyvus“, – sakė Č.Juršėnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min