Dabar populiaru
Publikuota: 2009 vasario 6d. 11:51

Seimo vairuotojų garaže žurnalistai nerado nei striptizo klubo, nei pokylių salės (atnaujinta 15.08 val.)

Seimo autoūkio vairuotojams yra tekę vairuoti įvairius automobilius.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Seimo automobilių ūkio vairuotojams yra tekę vairuoti įvairias mašinas.

Jei žiniasklaida nori Seimą paversti cirku, reikia atverti žiniasklaidos atstovams duris. Taip nutarė parlamento šeimininkai ir penktadienio vidurdienį pakvietė žurnalistus aplankyti Seimo vairuotojų darbo užkulisius.

Seimo kanceliarijos Transporto skyrius įsikūręs už kelių kilometrų nuo parlamento rūmų – sostinės A.Juozapavičiaus gatvėje, dešiniajame Neries krante, netoli Žaliojo tilto.

„Veržiasi be perstojo visos linksmosios laidos: iš po skverno filmavo vienas Seimo narys, parodė viena iš pramoginių infošou laidų, prireikė ir kitai laidai. Todėl Seimo kancleris su automobilių ūkio vadovybe nusprendė sukviesti visus, kad pasifilmuotų, ko kam reikia“, – portalui 15min.lt pasakojo Seimo kanceliarijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Saulė Eglė Trembo.Žiūrovai galėjo susidaryti įspūdį, kad Seimo autoūkio darbuotojai per dieną nedirba, bet linksminasi su striptizo šokėjomis, vaišinasi pokylių salėje, pliukškenasi baseine ir kaitinasi pirtyse.

15min.lt primena, kad reportažą iš automobilių ūkio neseniai rodė „Kakadu“, kurios „specialiuoju korespondentu“ buvo tapęs parlamentaras Petras Gražulis.

Ką tokio įspūdingo atvirų garažų vartų ir durų dienos rengėjai žurnalistams žada parodyti?

„Dušinę, baseiniuką... Tai, kas yra rūsyje, ko nori visi infošou laidų žurnalistai“, – aiškino S.E.Trembo.

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja minėjo, kad Seime akredituota 300 žurnalistų. „Jeigu kiekvienas atskirai norės patekti, garažo darbuotojai tik tai ir veiks, kad vedžios žurnalistus. Todėl pakvietėme visus vieną dieną. Įtariu, kad visų 300 žurnalistų nebus, o tik tie, kuriuos tai domina“, – kalbėjo ji.

Žurnalistams užkūrė pirtį

Į Seimo automobilių ūkio teritoriją patekę maždaug 30 žurnalistų netrukus pasijuto lyg išardytame avilyje.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Baseinas
Seimo automobilių ūkio baseinas

Įtūžę darbuotojai skundėsi, kad po to, kai apie juos parodė laida „Kakadu“, žmonos juos varo iš namų, o giminėms kaime kaimynai tiesiog neleidžia praeiti. LNK žiūrovai galėjo susidaryti įspūdį, kad Seimo automobilių ūkio darbuotojai per dieną ne dirba, o linksminasi su striptizo šokėjomis, vaišinasi pokylių salėje, pliukškenasi baseine ir kaitinasi pirtyse. 

Dėl tokios dezinformacijos  įsiutę Seimo automobilių ūkio darbuotojai reikalauja viešo atsiprašymo. 

Atgaiva už alinamą darbą

Ekskursijos šeimininkas, Seimo kanceliarijos transporto skyriaus vedėjas Česlovas Selemonas į susirinkusių žurnalistų būrį kreipėsi taip: „Norėčiau sakyti, kad džiaugiuosi jus matydamas, bet ar galiu – pamatysime, kai jūs parodysite.“

Č.Selemonas pradėjo iš tolo: priminė, kad gerbdami savo tėvynę, turėtume gerbti ir žmones, kuriuos patys išrinkome į Seimą. „Šiandien situacija tokia: kad  ir kas ten dirbtų – visi blogi“, – sakė jis.

Skyriaus vedėjas apgailestavo, kad laida „Kakadu“ užsimojo prieš paprastus, tikrai rimtą darbą dirbančius žmones, kurių privilegijos – paprastas bufetas ir tarybinių laikų paliktas palikimas – pirtelė su dušais, sporto sale.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Valgykla
Pokylių sale pavadintas kuklus automobilių ūkio bufeto kambarėlis

Jis teigė, kad iliustruodami Seimo automobilių ūkio darbą nežinia iš kur paimtais pikantiškais kadrais, televizijos laidos kūrėjai ne juokais įžeidė visą kolektyvą.

„Sulaukėme tikrai daug skambučių. Visi turime šeimas. Norime pasakyti, kad tikrai taip nėra“, – ne itin rišliai, tačiau aišku, apie ką, kalbėjo Č.Selemonas.

Skyriaus vadovas prašė, kad šiandien čia apsilankę žurnalistai ekskursiją nušviestų objektyviai, be jokių iškraipymų.

Jam antrino Seimo kanceliacijos paslaugų darbuotojų profesinės sąjungos vadovas Valentinas Mačiulis: „Profsąjunga, kaip ir visada, darbuotojų pusėje. Norime, kad žmonės turėtų normalias darbo ir poilsio sąlygas. Šaltkalvių, vairuotojų darbas – ne iš lengvųjų. Išlaikėme tai, kas buvo senais laikais sukurta, kad žmonės galėtų nusimaudyti, pailsėti, pasportuoti. Jei spauda ir televizija nori pasišaipyti iš Seimo darbuotojų, labiau, nei tai buvo padaryta, nesugalvosi.“Žmonos varo iš namų! Sako, ką jūs ten bardakus darot su mergom ir įvairiausiom pozom! Kas čia per nesąmonė?! – pyko serviso meistras Petras.

„Žmonės – pašiurpę“

Profsąjungos atstovas svarstė, kad miesto žmonės galbūt ir suvokė, jog tokia televizijos laida buvo tik tam tikra humoro forma, bet provincijos publika galėjo suprasti viską tiesiogiai: kad Seimas ir jo padaliniai – pasileidėlių irštva!

„Turėtų būti kažkoks padorumas. Ir netgi humoro laidai reikėtų išlaikyti padorumą. Mes manome, jog darbdavys dar ne viską padaro, kad žmonės turėtų labai geras sąlygas“, – kalbėjo V.Mačiulis.

Prieš leidžiantis į ekskursiją po Seimo automobilių ūkio „pokylių sales“, „striptizo klubus“, „SPA centrus“ ir kitų tariamų privilegijų vietas, įstaigos šeimininkas svečius įspėjo: „Žmonės matė tą laidą ir yra pašiurpę. Bijau, kad gali piktą žodį jums pasakyti. Jei kas nors ką nors pasakys – prašau neįsižeisti.“

„O mes – ne žmonės?!"  (papildyta 15.08 val.)

Žurnalistai jau po kelių minučių pajuto, kokios nuotaikos tvyro viduje.

Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Seimo serviso meistras P.Urbanavičius.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Seimo serviso meistras P.Urbanavičius.

Užsukusius apsidairyti į rūsį, kur yra stalo teniso salė, dušai, pirtelė ir nedidelis baseinas, žiniasklaidos atstovus netrukus apgulė būrelis transporto skyriaus darbuotojų.

Kolektyvo aistras sukurstė Arūno Valinsko „prisikėlėlių“ partijos narys, buvęs TV gelbėtojas Jonas Stanevičius, pirtyje ėmęs svarstyti, jog sąlygos čia išties puikios, o sukurtas visas šis gėris – už mokesčių mokėtojų pinigus. „Gal padarykime atvirų durų dienas ne vien žurnalistams, bet ir kiekvienam paprastam rinkėjui! Žmonės, kurie prekiauja pienu ar mėsa turguje – jie mielai čia ateitų, išsipraustų, išsimaudytų, atgautų jėgas“, – svarstė Seimo narys J.Stanevičius.

„O tai ką, mes – ne žmonės?! Mums pasigydyti nuo darbo sunkaus neįmanoma?! Nei į baseiną įlįsti, nei į dušą negalima?! Tik jums galima nuvažiuoti į prokuratūros pirtis, į VRM'o, o mums ne?! O mes su stuburais sulūžusiais čia turim tik dirbt?“ – įtūžį liejo kėbulininkas suvirintojas 59 metų Petras Urbanavičius.Mums nei į baseiną įlįsti, nei į dušą negalima?! Su stuburais sulūžusiais čia turim tik dirbt? – įtūžį liejo kėbulininkas suvirintojas P.Urbanavičius.

Nuo 1997 metų Seimo autoūkyje dirbantis vyras siūlė suprasti, jog normalu, kad darbuotojams sudarytos tokios sąlygos. Seimo nariai į šią pirtį ir baseiną, anot pono Petro, neatvažiuoja.

Parlamentarai, jo teigimu, tik apkrauna autoūkio darbuotojus darbu. „Seimo nariai tik su lupenom senom atvažiuoja, jas remontuoti. Tiesa, dabar jau pasikėlė, jau lupenų nevaro. Algos tai padidėjo, nebėra lupenų!“ – nevyniodamas į vatą, padėtį dėstė serviso meistras.

Nors stengiamasi neįvardinti to kaip privilegijų, pagal oficialią tvarką Seimo transporto skyrius remontuoja ne tik tarnybinį parlamento transportą, bet ir nuosavus Seimo narių, signatarų, Seimo kanceliarijos darbuotojų automobilius.

Beje, uždaroje teritorijoje įrengtoje kolonėlė benzinas penktadienį kainavo 2.35 lito už litrą. Tai irgi nelaikoma privilegija.

„Kada atsiprašys tas „Kakadu“ mūsų visų?! Kada atsiprašys, nes mūsų orumas pažeistas!“ – reikalavo Seimo autoūkio darbuotojai.

 

 

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Paslaptinga liga garsų solistą nustūmė į visuomenės užribį: sklinda nemalonus kvapas

Tiesiogiai 24sek

Eurolygos klasika Maskvoje: CSKA – „Žalgiris“

15min tema Aktualu

Pasaulio dešinieji sukilo prieš JT migracijos paktą: keliama audra stiklinėje?

Vardai

Eimuntas Nekrošius paskutinį gyvenimo savaitgalį praleido pajūryje: „Jis buvo laimingas“

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kodėl vienas pavojingiausių Australijos vorų – net nenuodingas

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Gyvenimas

Giedrius gerina būstą sužalotam didvyriui: šis išgelbėjo paauglę, o dabar pagalbos reikia pačiam

Atvirai su vadovu. A.Žukauskienė: apie jauno vadovo patyrimus, gyvenimo tikslą ir laimėtas bei pralaimėtas kovas

Tiesiogiai 24sek

Kertinis vakaras Vokietijoje: „Skyliners“ – „Rytas“

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Aktualu

Aiškėja, kodėl sumuštas F.Sanchezas: dviejų nacionalistų jausmus užgavo šūkis „Lietuva visiems“

Aktualu

Lenkijos Seimas atšaukė ginčijamą Aukščiausiojo Teismo reformą

Ar pastebėjote Vilniaus viešojo transporto atsinaujinimą?

Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: „Opel Kadett E“

Aktualu

„Proveržis“ tariantis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio: bus pildomi profsąjungų reikalavimai

Vardai

Katy Perry – daugiausiai uždirbanti dainininkė pasaulyje: iš pirmos vietos išstūmė Beyonce

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Aktualu

Šveicarija atsisakė planų paremti JT susitarimą dėl migracijos

Aktualu

Prabangiu BMW visureigiu važiavusio ukrainiečio kelionė nutrūko pasienyje

Kultūra

Detektyvo „Spėk, kas?“ autorius Ch.McGeorge’as: „Jaučiausi, lyg kurčiau choreografiją“

Naujienos

Gyvenimas

Paslaptinga liga garsų solistą nustūmė į visuomenės užribį: sklinda nemalonus kvapas

Tiesiogiai 24sek

Eurolygos klasika Maskvoje: CSKA – „Žalgiris“

15min tema Aktualu

Pasaulio dešinieji sukilo prieš JT migracijos paktą: keliama audra stiklinėje?

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kodėl vienas pavojingiausių Australijos vorų – net nenuodingas

Vardai

Eimuntas Nekrošius paskutinį gyvenimo savaitgalį praleido pajūryje: „Jis buvo laimingas“

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Tiesiogiai 24sek

Kertinis vakaras Vokietijoje: „Skyliners“ – „Rytas“

Atvirai su vadovu. A.Žukauskienė: apie jauno vadovo patyrimus, gyvenimo tikslą ir laimėtas bei pralaimėtas kovas

Gyvenimas

Giedrius gerina būstą sužalotam didvyriui: šis išgelbėjo paauglę, o dabar pagalbos reikia pačiam

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Aktualu

Aiškėja, kodėl sumuštas F.Sanchezas: dviejų nacionalistų jausmus užgavo šūkis „Lietuva visiems“

Aktualu

Lenkijos Seimas atšaukė ginčijamą Aukščiausiojo Teismo reformą

Ar pastebėjote Vilniaus viešojo transporto atsinaujinimą?

Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: „Opel Kadett E“

Aktualu

„Proveržis“ tariantis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio: bus pildomi profsąjungų reikalavimai

Vardai

Katy Perry – daugiausiai uždirbanti dainininkė pasaulyje: iš pirmos vietos išstūmė Beyonce

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Aktualu

Šveicarija atsisakė planų paremti JT susitarimą dėl migracijos

Aktualu

Prabangiu BMW visureigiu važiavusio ukrainiečio kelionė nutrūko pasienyje

Kultūra

Detektyvo „Spėk, kas?“ autorius Ch.McGeorge’as: „Jaučiausi, lyg kurčiau choreografiją“

Vardai

Ypatingos

03:39
07:48

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie 15min