TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis ragina įvesti bevizį režimą su Kaliningrado sritimi

Kęstas Komskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kęstas Komskis
Šaltinis: 15min
0
A A

Iš Pagėgių kilęs Seimo vicepirmininkas „tvarkietis“ Kęstas Komskis kreipėsi į premjerą Algirdą Butkevičių prašydamas įvertinti visas įmanomas derybų dėl bevizio režimo su Kaliningrado sritimi atnaujinimo ir dvišalės sutarties pasirašymo galimybes. K.Komskis derybas nori atnaujinti nepaisydamas to, kad jų sąlygomis nepatenkinta ne Lietuva, o Rusija.

Užsienio reikalų ministerija K.Komskį informavo, kad Lietuva siūlo Rusijai atnaujinti derybas pagal galiojančias ES teisės nuostatas ir išplėsti susitarimo taikymo teoriją, kuri apimtų Lietuvos administracinius vienetus, tačiau Rusijos atstovai su tokiais Lietuvos pasiūlymais kol kas nesutinka.

Lietuva ir Rusija pagal ES reglamento nuostatas dar 2010 m. buvo suderinusios Vietinio eismo per sieną sutarimą, supaprastinantį gyventojų, gyvenančių 30–50 km atstumu nuo sienos, keliones, tačiau jis pasirašytas nebuvo.

Tuo tarpu K.Komskis įsitikinęs, kad pasirašyti susitarimą būtina.

„Sutarties pasirašymas neabejotinai duotų tik pozityvų efektą ir turėtų esminę reikšmę žmonių tarpusavio santykiams, mokyklų, organizacijų plėtrai, literatūrinių ir mokslinių tyrimų užbaigimui bei sričių, susijusių su Kaliningrado srities miestų atkūrimui“, – išplatintame pranešime spaudai sako K.Komskis.

Anot jo, panašus Lenkijos ir Rusijos susitarimas atnešė neabejotiną ekonominį efektą Lenkijai.

Šių dviejų šalių susitarimas išsiskiria iš kitų panašaus pobūdžio susitarimų tuo, kad jam sudaryti buvo priimtas specialus Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas. Pakeitimas įtvirtino išimtį ir nustatė, kad pasienio teritorija yra visa Kaliningrado sritis, vietomis iki 60–100 km, tai sudarė galimybę Lenkijai ir Rusijai pasirašyti susitarimą kirsti sieną be vizų, įsigijus specialius leidimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min