Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 lapkričio 8d. 13:19

Erikas Tamašauskas paskirtas Seimo vicepirmininku

Erikas Tamašauskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Erikas Tamašauskas
Seimas antradienį paskyrė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūną Eriką Tamašauską Seimo pirmininkės Irenos Degutienės pavaduotoju. Slaptame balsavime už jo kandidatūrą pasisakė 68 Seimo nariai, 27 buvo prieš, 16 susilaikė. Dar 11 balsavimo lapelių buvo sugadinti.

Svarstant, ar E.Tamašauskas tinkamas šioms pareigoms, opozicija tikino neturinti nieko prieš jį kaip politiką, tačiau ragino Seimą taupyti.

„Ar jums tikrai būtinas dar vienas pavaduotojo postas? (...) Atsakydamas į jūsų argumentą, kad Valdyboje yra trys pozicijos ir trys opozicijos atstovai, aš jums siūlau, atsiiimkite teikiamą kandidatūrą ir išbraukite mane iš Valdybos, kaip dabartiniu metu opozicijos lyderį. Ir jūs turėsite tą skaičių. Mes gal ne tiek sutaupysime, bet Lietuvos žmonėms parodysime, kad taupymas prasideda nuo Seimo“, – Seimo pirmininkę dirbti su mažiau pavaduotojų ragino opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis.

Jam pritardami pasisakė ir Darbo partijos bei socialdemokratų atstovai.

Tokie opozicijos žodžiai papiktino Seimo pirmininkę, daugiau nei mėnesį delsusią Seimui teikti Eriko Tamašausko kandidatūrą Seimo svarstymui.

Ji priminė, kad iki šiol Seimo pirmininkai turėdavo daug daugiau pavaduotojų. Pasak jos, ankstesni Seimo pirmininkai turėjo 18 ir 11 pavaduotojų.

„Aš turiu penkis pavaduotojus ir visi jie dirba tik už atlyginimą, negaudami nė cento iš jokio priedo“, – sakė Seimo pirmininkė.

I.Degutienė suskaičiavo, kad E.Tamašausko alga, tapus jos pavaduotoju, padidės lygiai 800 litų.
Jai pritardami pasisakė ir kiti valdantieji. Jie vadino opozicijos poziciją populistine ir ragino norinčius taupyti pirmiausia atsisakyti savo pasiūlymų, didinančių kitų metų biudžeto išlaidas.
„Postringavimai apie sutaupymus, kolegos, kai Seimo nariai pateikė 4 mlrd. litų papildomų pasiūlymų 2012 metų biudžetui, atrodo labai populistiškai“, – partijos kolegai palaikymą išreiškė E.Masiulis.

Pats E.Tamašauskas prisistatydamas Seimui savo teigiamiausia savybe įvardijo nekonfliktiškumą ir sakė neišgyvensiantis, jei vis dėlto Seimas nuspręs jo neskirti.

Primename, kad Liberalų sąjūdis dėl E.Tamašausko kandidatūros į Seimo vicepirmininkus apsisprendė daugiau nei prieš mėnesį, tačiau Seimo vadovė Irena Degutienė neskubėjo jo kandidatūros teikti Seimui.

54 metų E.Tamašauskas į Seimo vicepirmininkus buvo pasiūlytas, kai iš šių pareigų vasaros pradžioje savo iniciatyva, po to, kai kelyje ne pirmą kartą viršijo leistiną greitį, pasitraukė kitas frakcijos narys Algis Kašėta.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grožio programa 360°

Atsakingai kuriamas šeimos verslas

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Tausokime maistą kartu

Parašykite atsiliepimą apie 15min