Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2020 12 01

Seimo viešbutyje gali likti laisvų butų: už gyvenimą parlamento pašonėje nemokėtų beveik niekas

Šios dienos duomenimis, iš Seimo viešbutyje esančių 72 butų bus užimti 56. Šiuo metu Seimo viešbutyje gyvena 33 perrinkti parlamentarai. Naujai išrinkti politikai kol kas neįsikraustė, nes dar ne visi butai yra atlaisvinti ir ne visi jie parengti apgyvendinimui – vyksta remonto darbai. Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen iš senojo buto viešbutyje jau persikraustė į numatytąjį parlamento vadovui.
Seimo viešbutis
Seimo viešbutis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Kaip jau rašyta, butus Seimo viešbutyje turi atlaisvinti 34 ten gyvenę neperrinkti parlamentarai.

Seimo statutas numato, kad nutrūkus įgaliojimams, buvęs parlamentaras ir su juo gyvenantys šeimos nariai turi išsikraustyti ir už gyvenimą valdiškame bute atsiskaityti per 30 dienų.

Kol jie kraustysis, darbą pradėję nauji Seimo nariai už mokesčių mokėtojų pinigus laikinai gali apsistoti viešbutyje.

Išlaikymas – per 100 tūkst. eurų

Kaip nurodė Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Spaudos biuras, šios dienos duomenimis, už viešbutį nemokės 55 parlamentarai, dirbantys šios kadencijos Seime.

Pagal dabar galiojančią tvarką, parlamentarams pageidaujant gyventi su šeimos nariais, jiems gali būti suteikiama gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje.

Pirmiausia butas čia suteikiamas parlamentarams, kurie nuosavybės teise neturi ir per penkerius metus neturėjo gyvenamosios patalpos Vilniaus miesto savivaldybėje ir 25 km spinduliu nuo jos administracinės ribos.

Jiems nereikia mokėti už komunalines paslaugas.

Kiti parlamentarai, gyvenantys Seimo viešbutyje, turi susimokėti už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją bei komunalines paslaugas pagal patvirtintus tarifus.

Per ankstesnius metus Seimo viešbučio išlaikymas vidutiniškai kainavo apie 123 tūkst. eurų.

Į šią sumą įskaičiuoti komunaliniai patarnavimai, remontas, viešbučio administratoriaus darbo užmokestis, naujų baldų ir inventoriaus įsigijimas.

Traukia burtus

Butai Seimo viešbutyje parlamentarams suteikiami traukiant burtus.

Seimo valdyba numačiusi, kad pirmiausia traukiami burtai dėl jų traukimo eilės – dėl vieno, dviejų ir trijų kambarių gyvenamųjų patalpų.

Vėliau pagal ištrauktą burtų traukimo eilę traukiami burtai atskirai dėl vieno, dviejų ar trijų kambarių gyvenamųjų patalpų numerių.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Seimo viešbutis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Seimo viešbutis

Jeigu Seimo narys burtais neištraukia buto su pageidautu kambarių skaičiumi, tačiau lieka laisvų gyvenamųjų patalpų su kitu kambarių skaičiumi, iš naujo sudaroma butų numerių traukimo eilė ir vyksta likusių laisvų gyvenamųjų patalpų numerių traukimas.

Idėja – parduoti viešbutį

Valdančioji koalicija svarsto idėją privatizuoti priešais Seimo rūmus Gedimino prospekte esantį parlamento viešbutį. Vis dėlto šiuo metu čia vyksta ir remonto darbai.

Seimo pirmininkės pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma aiškino, kad siūlymas dėl Seimo viešbučio pardavimo – ne pirmas, panašių jau būta ir anksčiau.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgis Razma
Luko Balandžio / 15min nuotr./Jurgis Razma

„Iš esmės koalicijoje buvo teigiamas nusistatymas, kad judėtume link viešbučio atsisakymo, numatant butpinigių mokėjimą. Bet, žinoma, tai daryti ne taip skubiai, nes kitų metų biudžeto projektas jau ne taip paprastai koreguojasi“, – aiškino jis.

Iš esmės koalicijoje buvo teigiamas nusistatymas, kad judėtume link viešbučio atsisakymo, numatant butpinigių mokėjimą.

Skandalingos istorijos

2016–2020 metų Seimo kadenciją į viešumą iškilo kelios istorijos apie tai, kad valdišku būstu parlamento viešbutyje kaip savu galėjo naudotis kai kurių parlamentarų atžalos.

Paaiškėjus, kad dabar jau laikinasis susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius nuomojasi butą Seimo viešbutyje, kuriame nakvodavo jo dukra, kultūros ministro patarėja Karolina Narkevič, jis atsisakė nuomos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Jaroslavas Narkevičius

Apie tai, kad bute Seimo viešbutyje nakvoja jo sūnus, yra pripažinęs ir buvęs parlamentaras Zbignevas Jedinskis.

Be to, kai kurie Seimo nariai valdiškame būste gyveno nepaisant to, kad Vilniuje turi nekilnojamojo turto.

Tarp tokių, kaip rašė žiniasklaida, buvo praėjusią kadenciją dirbę parlamentarai Darius Kaminskas, Laimutė Matkevičienė, Irena Šiaulienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius