Dabar populiaru
Publikuota: 2014 lapkričio 19d. 15:18

Žmogaus teisių komitetas pritarė užsieniečių teisinės padėties reglamentavimo patikslinimams

Užsieniečių registracijos centras
VSAT nuotr. / Užsieniečių registracijos centras

Trečiadienį Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) posėdyje pritarta įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ pakeitimo ir jį lydintiems projektams.

Pakeitimais siekiama perkelti į nacionalinę teisę 2011 metais priimtas Europos Sąjungos direktyvas, susijusias su užsieniečių teisine padėtimi, rašoma pranešime šalies žiniasklaidai.

Pasikeitimai įsidarbinimo srityje

Priėmus Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimus, bus nustatyta viena procedūra leidimui išduoti laikinai gyventi užsieniečiui, kuris ketina dirbti Lietuvos Respublikoje. Taip pat siūloma įstatyme nurodyti atvejus, kai užsienietis atleidžiamas nuo pareigos įsigyti leidimą dirbti, ir atvejus, kai užsienietis, ketinantis dirbti Lietuvos Respublikoje, privalo įsigyti leidimą dirbti. Pritarta ir tam, kad prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi užsieniečiui, kai jis atvyksta darbo tikslu, gali pateikti ne tik pats užsienietis, bet ir jį įdarbinti įsipareigojantis darbdavys.

Pabėgėlio statusą sulygins su gavusio apsaugą

Įstatymo projekto nuostatomis siūloma tikslinti įstatyme įtvirtintą prieglobsčio Lietuvos Respublikoje apibrėžtį, nes jis neturi apimti laikinosios apsaugos, kuri suteikiama Lietuvos Respublikos Vyriausybės, esant Europos Sąjungos Tarybos sprendimui, kad yra trečiųjų šalių piliečių antplūdis į Europos Sąjungą. Siūloma patikslinti kriterijus bei sulyginti pabėgėlio statusą ir papildomą apsaugą gavusių asmenų teises, kiek tai nustatyta Europos Sąjungos direktyvoje dėl tarptautinės apsaugos (2011/95/ES).

Sukurs sąrašą, kam draudžiama

Komitetas pritarė ir tam, kad būtų  atsisakyta išlygų dėl pragyvento Lietuvoje laikotarpio skaičiavimo tvarkos, kai leidimą nuolat gyventi gauti siekia užsienietis, leidimus laikinai gyventi gavusio šeimos susijungimo pagrindu.

Pagal siūlomą reglamentavimą užsieniečiai, neturintys teisės gyventi Lietuvos Respublikoje, kurie nevykdo įsipareigojimų muitinei ar nesumokėjo Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka jiems skirtų baudų, galės būti įtraukti į užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti į Lietuvos Respubliką, sąrašą.

Taip pat siūloma nurodyti, kad Užsieniečių registre registruojami taip pat ir užsieniečių, kurių teisinė padėtis Lietuvos Respublikoje nustatoma pagal Europos Sąjungos teisės aktus ir tarptautines sutartis, duomenys.

Seimo Žmogaus teisių komitetas pritarė pataisoms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min