Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 18d. 14:07

Šeimos kortelės projektas įgauna pagreitį: pristatė pirmuosius partnerius ir nuolaidas

Pristatytos Šeimos kortelės nuolaidos ir partneriai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Pristatytos Šeimos kortelės nuolaidos ir partneriai

Liepos 1-ąją įsigaliojo Šeimos kortelės įstatymas, kuris numato, kad tris ir daugiau vaikų auginančios šeimos ir neįgalų artimąjį, nepaisant jo amžiaus, globojančios šeimos šiemet galės pretenduoti į šeimos korteles, kurios suteiktų įvairių nuolaidų. Ketvirtadienį buvo pristatyti Šeimos kortelės partneriai ir pradinis nuolaidų paketas.

Su minėta kortele šeimos nuo rugsėjo 1 d. galės pasinaudoti kortelės partnerių suteikiamomis nuolaidomis prekėms, paslaugoms ar renginiams.

Nuolaidų krepšelis bus nuolat pasipildantis ir kintantis, nes tapti Šeimos kortelės partneriais kviečiamos visos Lietuvos įmonės. Įmonės ir įstaigos, kurios nori tapti partnerėmis, gali kreiptis elektroniniu paštu seimoskortele@sppd.lt arba telefonu 8 706 68271, o nuo rudens partnerių pritraukimu rūpinsis konkursą laimėjusi nevyriausybinė organizacija.

Pirmaisiais Šeimos kortelės partneriais tapo parodų ir kongresų centras „Litexpo“, mažmeninės prekybos tinklas „Maxima“, biuro ir kanceliarinių prekių parduotuvė „Officeday“.

Tikiu, kad mūsų partnerių indėlis taps ne tik papildoma parama šioms šeimoms, bet ir pakeis požiūrį Lietuvoje iš esmės.

Prie partnerių sąrašo prisijungė ir kompiuterius remontuojanti mažoji bendrija „Picius“ iš Kauno, „Trasalis Trakai Resort and SPA“ Trakuose bei Mediacijos ir teisinių paslaugų centras Kaune.

„Dėkoju pirmiesiems Šeimos kortelės partneriams, kurie pademonstravo socialinę atsakomybę bei draugišką požiūrį į gausias ir neįgalius vaikus prižiūrinčias šeimas. Pagarbos ir supratingumo nusipelno visos Lietuvos šeimos, nes jos yra mūsų valstybės pamatas, tačiau puikiai suprantame, kad gausios ir neįgalius vaikus prižiūrinčios šeimos susiduria su didžiausiais iššūkiais. Tikiu, kad mūsų partnerių indėlis taps ne tik papildoma parama šioms šeimoms, bet ir pakeis požiūrį Lietuvoje apskritai – juk stiprinti šeimas yra misija“, – spaudos konferencijoje sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Šeimos kortelės svetainė www.seimos-kortele.lt, kurioje bus pristatyti visi partneriai, pradės veikti nuo rugpjūčio 12 dienos.

Lengvatos transportui – kitąmet

Anksčiau žadėtų transporto lengvatų teks palaukti. Pasak L.Kukuraičio, jas norima patvirtinti rudenį, su kitų metų biudžetu: „Koalicinėje sutartyje, kuri yra pasirašyta, yra numatytos šios lengvatos. Tai užtikrina, kad jos tikrai turės būti, vėliausiai – kitais metais. Darome viską, kad tos nuolaidos būtų anksčiau ir dar šiemet galėtų įsigalioti.“

Anot jo, svarstoma, kad kortelės turėtojai galėtų naudotis 50 proc. nuolaida važiuojant geležinkeliais, tolimojo reiso maršrutais, keliantis keltais. Tokia lengvata galės pasinaudoti bet kuris šeimos narys, užteks su savimi turėti Šeimos kortelę ir tapatybę įrodantį dokumentą, pavyzdžiui, moksleivio, studento ar neįgaliojo pažymėjimą. Šiuo metu dėl nuolaidų pačių miestų transportui dar kalbamasi su šalies savivaldybėmis.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Linas Kukuraitis
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Linas Kukuraitis

Pats ministras, auginantis penkis vaikus, pasakojo jau užsiregistravęs informacinėje sistemoje spis.lt kortelei gauti. Jo žiniomis, kortelės jau gaminamos 2,5 tūkst. šeimų.

Lietuvoje iš viso yra apie 69 tūkst. gausių arba neįgalius vaikus prižiūrinčių šeimų, kurios galės naudotis Šeimos kortelės nuolaidomis ir tapti įmonių klientais.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Pristatytos Šeimos kortelės nuolaidas ir partnerius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Pristatytos Šeimos kortelės nuolaidas ir partnerius

Kviečia šeimas į parodas ir renginius

Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“ Šeimos kortelės turėtojams suteiks 50 proc. nuolaidą „Litexpo” organizuojamų parodų paskutinės dienos bilietams ir 20 proc. nuolaidą dienos pietų pasiūlymui „Litexpo“ patalpose veikiančioje kavinėje „Ovantis“. Parodų ir kongresų centras planuoja nuolat pildyti nuolaidų ir pasiūlymų sąrašą, kurį skelbs tiek paties centro, tiek šeimos kortelės interneto svetainėje.

Norime paskatinti šeimas plėsti akiratį ir dalyvauti vykstančiuose renginiuose.

„Kviečiame lankytis parodose: ateiti, sužinoti, pamatyti ir patirti. Norime paskatinti šeimas plėsti akiratį ir dalyvauti vykstančiuose renginiuose. Nuolat siekiame aukščiausių standartų, esame inovatyvūs ir atviri, mums rūpi socialinė atsakomybė, todėl labai džiaugiamės tapę šio socialinio projekto dalimi. Savo renginiuose labai laukiame šeimų – turime nemažai turinio, skirto joms.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Pristatytos Šeimos kortelės nuolaidos ir partneriai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Pristatytos Šeimos kortelės nuolaidos ir partneriai

„Litexpo“ kasmet pritraukia įdomių lektorių ir pranešėjų įvairiausiomis temomis, suorganizuoja turiningų kultūrinių bei edukacinių renginių, padeda įvairaus verslo atstovams pristatyti savo prekes ar paslaugas, sutikti savo vartotoją, o vartotojui atrasti ką nors naujo ir įdomaus“, – sako „Litexpo“ direktorius Justinas Bortkevičius.

Didesnė grąža už lojalumą

Prekybos tinklas „Maxima LT“ Šeimos kortelės turėtojams sudaro sąlygas sukaupti dvigubai daugiau „Maximos“ pinigų „Ačiū“ kortelėje nei klientams, kurie naudojasi standartine lojalumo programa. Šiais pinigais bus galima padengti 99 proc. pirkinių vertės „Maximoje“, o vėliau įmonė gali prijungti ir papildomų naudų.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Pristatytos Šeimos kortelės nuolaidos ir partneriai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Pristatytos Šeimos kortelės nuolaidos ir partneriai

„Maxima LT“ generalinė direktorė Kristina Meidė džiaugėsi prisijungusi prie iniciatyvos.

Būdami šio projekto partneriais, suteikiame galimybę apsiperkančioms šeimoms kaupti dvigubai daugiau pinigų nei „Ačiū“ kortelės turėtojai.

„Visada orientuojamės į šeimą, stengiamės nuosekliai plėtoti su šeima susijusius projektus, teikti šeimoms specialius pasiūlymus, palengvinti jų kasdienį apsipirkimą. Jau dabar remiame savo darbuotojų daugiavaikes šeimas ir darbuotojų šeimas, kuriose auga neįgalūs vaikai. Todėl ministerijos inicijuojamos Šeimos kortelės tikslas – padėti gausioms ir neįgalius vaikus auginančioms šeimoms – mums leidžia plačiau prisidėti prie jų stiprinimo visoje Lietuvoje. Būdami šio projekto partneriais, suteikiame galimybę apsiperkančioms šeimoms kaupti dvigubai daugiau pinigų nei „Ačiū“ kortelės turėtojai, kurie naudojasi standartine lojalumo programa“, – pažymėjo „Maxima LT“ generalinė direktorė K.Meidė.

Biuro ir kanceliarinių prekių parduotuvė „Officeday“ gausioms ir neįgalius vaikus prižiūrinčioms šeimoms suteiks 30 proc. nuolaidą kanceliarinėms ir mokyklinėms prekėms ištisus metus.

„Specialios sąlygos galios visus metus. Nuo šiol šeimoms, auginančioms daugiau vaikų, nereikės rinktis tarp kokybės ir kainos, perkant vaikams kuprines ir piešimo priemones ar kasdienę kanceliariją“, – teigė „Officeday“ mažmeninės prekybos vadovė Svetlana Lomotienė.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Pristatytos Šeimos kortelės nuolaidos ir partneriai
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Pristatytos Šeimos kortelės nuolaidos ir partneriai

Kas gali gauti Šeimos kortelę?

Remiantis įstatymu, Šeimos kortelėmis galės naudotis gausios ir neįgalius vaikus, nepaisant jų amžiaus, prižiūrinčios šeimos.

Gausi šeima – tai tokia šeima, kurioje auga 3 ir daugiau vaikų, įvaikių ar globotinių iki 18 metų amžiaus. Į gausios šeimos gretas patenka ir pilnamečiai vaikai iki 24 metų, jei jie nedirba, neturi savo vaikų ir mokosi bendrojo ugdymo mokykloje, profesinėje mokykloje pagal formaliojo ugdymo programą pirmajai kvalifikacijai įgyti ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą.

Gausios šeimos nariu pilnametis vaikas išlieka pabaigęs bendrojo ugdymo mokyklą iki tų metų rugsėjo, kai tradiciškai prasideda studijos universitetuose ar profesinėse mokyklose.

Gausioje šeimoje gali būti du tėvai ar vienas iš tėvų. Jei pora išsiskiria, gausios šeimos statusas lieka tam iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu lieka gyventi 3 ir daugiau vaikų.

Jeigu išsiskyręs asmuo su vaikais sukuria naują šeimą su asmeniu, kuris taip pat turi vaikų, vaikų skaičius šeimoje yra vertinamas bendrai.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Pristatytos Šeimos kortelės nuolaidas ir partnerius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Pristatytos Šeimos kortelės nuolaidas ir partnerius

Neįgalųjį slauganti ar prižiūrinti šeima – tokia šeima, kurioje tėvai globoja teismo neveiksniu pripažintą vaiką, prižiūri neįgalų nepilnametį ar slaugo 55 proc. ir mažesnį darbingumą turintį suaugusį vaiką. Vaikas gali būti pilnametis, bet jis turi gyventi su tėvais ar globėjais.

Šeimos, kurių elektroniniai paštai yra įvesti Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje spis.lt, jau sulaukė elektroninių laiškų, kuriuose prašoma sutikti gauti Šeimos kortelę į namus. Jeigu elektroninis paštas nėra įvestas į sistemą, bet Šeimos kortelė priklauso, tuomet galima užpildyti prašymą spis.lt svetainėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

26:10
01:40
08:50

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min