Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 25d. 11:02

Šeimos parko projektas Lentvaryje įtinka ne visiems – nesutariama dėl medžių

Lentvario Klevų alėja
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Lentvario Klevų alėja
Prieš mėnesį pasirašyta rangos sutartis dėl Šeimos parko ir skverų įkūrimo Lentvaryje jau sulaukė kritikos. Dalis lentvariškių įsitikinę, kad projektas jiems buvo pristatytas netinkamai, o sprendimai dėl medžių kirtimo ginčytini. Trakų rajono savivaldybė teisinasi viską dariusi pagal taisykles, o kiek medžių reikėsią išpjauti negalinti pasakyti iki šiol – sprendimas dėl jų dar tik derinamas.

Sutartis pasirašyta birželį

Birželio 16 dieną Trakų rajono savivaldybė paskelbė, kad savivaldybės administracijos direktorius Andrius Šatevičius pasirašė rangos sutartį su UAB „Statybos verslas“ vadovu Aleksandru Pugač dėl Šeimos parko ir skverų įkūrimo, prieigų bei jungties tarp jų infrastruktūros sutvarkymo Lentvario mieste.

„Verslo miestui Lentvariui – dar viena svarbi investicija: pradedamas kurti šeimos parkas, bus tvarkomi du skverai“, – pranešime spaudai cituotas A.Šatevičius.

Šis projektas, anot savivaldybės, pradėtas rengti „siekiant sukurti gyventojams patrauklias viešąsias erdves, skatinti papildomus lankytojų srautus, formuojant paklausą vietos verslams, didinant patrauklumą investicijoms, verslo plėtrai, naujų darbo vietų kūrimui, taip pat prisidėti prie miesto bendruomeninės bei socialinės aplinkos patrauklumo didinimo“.

Projekto metu ketinama sutvarkyti tris Lentvario viešąsias erdves bei jungtis tarp jų, įrengiant poilsio, laisvalaikio ir rekreacijos, saugumą didinančią infrastruktūrą, atitinkančią bendruomenės poreikius.

„Bus įrengti ar modernizuoti pėsčiųjų ir dviračių takai, skverų dangos, apšvietimas, įrengtos saugumo priemonės, mažosios architektūros elementai, aktyvaus laisvalaikio aikštelės (vaikų žaidimo, renginių ir sporto aikštelės), sutvarkytas apželdinimas, kiti darbai.

Pagal parengtą techninį projektą bus atlikti gatvės, pėsčiųjų ir dviračių takų, automobilių saugyklos, nuotekų šalinimo tinklų, sporto aikštelių Miško 2-osios, Klevų alėjos, Klevų al. 47A, Mokyklos, Bažnyčios gatvių naujos statybos ir rekonstravimo darbai“, – teigė savivaldybė, nurodydama, kad projektas kainuos kiek daugiau nei 1,055 mln. eurų, iš kurių 871,5 tūkst. eurų būsiančios Europos Sąjungos (ES) regioninės plėtros fondo lėšos.

Dar beveik 77 tūkst. eurų pridės valstybė ir 106,7 tūkst. eurų – Trakų rajono savivaldybė.

Įgyvendinti projektą ketinama iki 2022 m. kovo.

Bijo dėl medžių

Darbai vienoje pagrindinių Lentvario gatvių dar tik pradedami, tačiau kai kurie vietos gyventojai jau neslepia nepasitenkinimo.

Anot lentvariškio Petro, jam užkliuvę net keli dalykai.

Tarkim, kodėl projektas nebuvo tinkamai pristatytas bendruomenei, kuri labai pasigenda informacijos apie darbus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Lentvario Klevų alėja
Luko Balandžio / 15min nuotr./Lentvario Klevų alėja

„Medžius žadama kirsti nesuderinus projekto su bendruomene ir gyventojais, taip pat žadama nukasti dalį šlaito Klevų alėjos gatvėje, dėl to pradės irti natūraliai susiformavęs šlaitas.

Juk visa ši veikla vyksta netoli kultūros paveldo teritorijos. Vardan to, kad būtų nutiestas dviračių ir pėsčiųjų takai, kertami jauni ir brandūs medžiai, kurie duoda pavėsį ir apsaugo nuo kelio dulkių namus“, – 15min vardijo Petras.

Būtent medžių kirtimas labiausiai ir neramina dalį vietinių.

Petras sako nesuprantąs, kaip net nepasitarus su vietos bendruomene galėjo būti priimtas toks sprendimas.

Medžius žadama kirsti nesuderinus projekto su bendruomene ir gyventojais, taip pat žadama nukasti dalį šlaito Klevų alėjoje.

„Neaišku, kokia dabar to projekto stadija – jis suderintas ar nesuderintas, nors darbai jau vyksta. Techninio projekto aptarimo su bendruomene nebuvo, niekas nežinojo. Visiškai viskas savavališkai buvo, gal čia prisidengė karantinu“, – piktinosi lentvariškis.

Jo teigimu, seni klevai, pušys turėtų būti saugomi, juk čia pat ir kultūros paveldo teritorija – dvaras su parku.

O ir esą neaišku, kiek tų medžių ketinama iškirsti, nes žmonėms rodyti vieni projektiniai pasiūlymai, techniniame projekte sprendiniai jau lyg ir kitokie.

Viešino seniūnijoje

Trakų rajono savivaldybė tvirtina, kad projektas parengtas ir vykdomas laikantis visų nustatytų reikalavimų.

„ES lėšomis finansuojamo projekto „Šeimos parko ir skverų įkūrimo, prieigų bei jungties tarp jų infrastruktūros sutvarkymo Lentvario mieste“ gatvės, pėsčiųjų ir dviračių takų, nuotekų šalinimo tinklų, sporto aikštelių, Miško 2-oji g., Klevų al., Klevų al. 47A, Mokyklos g., Bažnyčios g. statybos ir rekonstravimo projektiniai pasiūlymai nuo 2020-02-18 iki pristatymo visuomenei buvo viešinami Trakų rajono savivaldybės interneto svetainėje ir Lentvario seniūnijos patalpose ir 2020-03-03 buvo viešai aptarti su gyventojais.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Lentvario Klevų alėja
Luko Balandžio / 15min nuotr./Lentvario Klevų alėja

Techninio projekto sprendinių viešinimas atliekamas nebuvo, nes šiuo atveju nėra privalomas.

2021 m. Trakų rajono savivaldybė investicinį projektą „Šeimos parko ir skverų įkūrimo, prieigų bei jungties tarp jų infrastruktūros sutvarkymo Lentvario mieste“ pradėjo vykdyti. Jo rangos darbams atlikti buvo surengti viešieji pirkimai atviro konkurso būdu.

Apie pirkimus buvo paskelbta Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje 2021 m. balandžio 6 d. Pirkimai buvo baigti 2021 m. birželio 11 d. ir pasirašyta rangos darbų sutartis su UAB „Statybų verslas“, – teigiama savivaldybės komentare 15min.

Techninio projekto sprendinių viešinimas atliekamas nebuvo, nes šiuo atveju nėra privalomas.

Dėl medžių dar nenuspręsta

Trakų rajono savivaldybė pripažįsta, kad medžių teksią kirsti, tiesiant pėsčiųjų ir dviračių takus.

Todėl statybų rangovas kreipėsi į savivaldybės Aplinkosaugos ir viešosios tvarkos skyrių „dėl leidimo medžius kirsti, kurie trukdo tiesti pėsčiųjų-dviračių taką“.

Tačiau galutinis sprendimas, kiek tų medžių teks šalinti, dar nėra priimtas.

Kol kas tik liepos 19 dieną šis klausimas nagrinėtas Trakų rajono visuomeninės želdinių komisijos posėdyje.

„Šiuo metu yra derinamas komisijos posėdžio protokolas su komisijos nariais ir pagal jį bus išduodamas leidimas medžių kirtimui. Kertamų medžių kiekis kol kas nėra aiškus.

Komisija rekomenduoja kirsti tik blogos ir labai blogos būklės medžius, medžius, augančius po elektros linijomis ar trukdančius saugiam eismui“, – teigia Trakų rajono savivaldybė.

Dėl sveikų medžių, augančių suprojektuoto tako ribose, komisijos nariai žada papildomai kreiptis į projektuotoją su siūlymu peržiūrėti projekto sprendinius, juos pakoreguoti ir taip esą išsaugoti kuo daugiau medžių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

07:19
26:48
03:08

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min