TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimui bus siūloma balsuoti dėl naujos VLKK, A.Antanaičio skyrimo jos pirmininku

Audrys Antanaitis apžvelgs ryto spaudą.
Justas Grigaravičius/15min.lt nuotr. / Audrys Antanaitis
Šaltinis: BNS
2
A A

Seimui antradienį planuojama pateikti tvirtinti naujos sudėties Valstybinės lietuvių kalbos komisiją (VLKK), o jos pirmininku skirti portalo alkas.lt redaktorių Audrį Antanaitį.

Darbotvarkėje numatyta per vieną dieną atšaukti dabartinės komisijos narius, paskirti naujuosius, iš pirmininkės pareigų atleisti dabartinę vadovę Daivą Vaišnienę ir balsuoti dėl naujojo pirmininko paskyrimo.

Dėl Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko bus rengiamas slaptas balsavimas. A.Antanaičio kandidatūrai priešinasi dalis opozicijos, taip pat ir pusė naujai išrinktos komisijos narių.

Aštuoni iš septyniolikos naujai išrinktos Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nariai praėjusią savaitę kreipėsi į Seimo frakcijas prašydami A.Antanaičio neskirti pirmininku, abejodami jo kompetencija.

Aštuoniems iš 17 komisijos narių paskelbus, kad nepritaria Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pasirinkimui pirmininku siūlyti A.Antanaitį, komiteto vadovas „valstietis“ Eugenijus Jovaiša opoziciją apkaltino politiniais žaidimais, siekiant blokuoti VLKK sudarymą.

Aštuoni iš septyniolikos naujai išrinktos Valstybinės lietuvių kalbos komisijos nariai praėjusią savaitę kreipėsi į Seimo frakcijas prašydami A.Antanaičio neskirti pirmininku, abejodami jo kompetencija.

Seimo Švietimo ir mokslo komitetas rugsėjį išrinko naujosios VLKK narius, tačiau komisijos sudėtį, kaip ir vadovybę, turi tvirtinti Seimas. Švietimo ir mokslo komitetas VLKK pirmininku siūlo skirti portalo alkas.lt redaktorių A.Antanaitį – slaptame balsavime jis nugalėjo dabartinę komisijos vadovę kalbininkę D.Vaišnienę.

Svarstant kandidatūras „valstiečių“ pasiūlytą A.Antanaitį aštriai kritikavo opozicijos atstovai, keldami klausimus tiek dėl jo kompetencijos, tiek dėl darbo portale alkas.lt.

Seimo komitetui renkant naują VLKK jos sudėtis keitėsi iš esmės. VLKK nariais perrinkti Albina Auksoriūtė, Lina Murinienė, Bonifacas Stundžia, D.Vaišnienė ir Rasuolė Vladarskienė. Naujais nariais išrinkti Daiva Aliūkaitė, A.Antanaitis, Vilija Dailidienė, Daiva Daugirdienė, Laimantas Jonušys, Jūratė Katinaitė, Rūta Kazlauskaitė, Andrius Utka, Vidas Valskys, Jolanta Vaskelienė ir Vilma Zubaitienė.

Iš viso VLKK sudaro 17 narių, tačiau vienas paskirtas anksčiau. VLKK nariai skiriami penkeriams metams.

Naujoji komisija gali turėti didelės įtakos sprendimams dėl nelietuviškų pavardžių rašybos dokumentuose, nes VLKK yra ekspertinė įstaiga sprendžiant asmenvardžių klausimą.

Komisijos pirmininku siūlomas A.Antanaitis šiuo metu dirba portalo alkas.lt leidėju ir redaktoriumi, jis anksčiau būdamas „Laisvosios bangos“ radijo žurnalistu kartu dirbo ir europarlamentaro Valentino Mazuronio patarėju, šiam faktui išaiškėjus pareigų atsisakė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min