Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimui nelengva panaikinti transporto lengvatas

Seimo posėdis
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Seimo posėdis
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimui ketvirtadienį nepavyko iš pirmo karto panaikinti transporto lengvatų.

Seimas planavo priimti įstatymo pataisą, kuria numatoma, kad iš valstybės biudžeto nebus kompensuojamos išlaidos transportui mokytojams, gydytojams ir slaugytojams, socialiniams darbuotojams ir jų padėjėjams, socialiniams pedagogams ir jų padėjėjams, auklėtojams ir jų padėjėjams, kultūros ir meno darbuotojams. Įstatymo pataisa numato, kad išlaidos transportui gali būti padengiamos iš savivaldybių biudžeto.

Lengvatas numatoma palikti tik kaimuose ir miesteliuose gyvenantiems mokiniams bei vaikų globos įstaigų gyventojams.

Opozicija: lengvatos turi būti

Šiam įstatymo projektui priešinosi Seimo opozicija.  „Lengvatų sistema egzistuoja JAV, Skandinavijos šalyse, Vokietijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje. Ji egzistavo ir tarybiniais laikais:  gydytojai bei mokytojai galėjo naudotis lengvatomis. Visi gavote Lietuvos savivaldybių asociacijos viešą laišką, kuriame išdėstoma aiškiai, kad nėra savivaldybių lėšų jokioms kompensacijoms. Tame kontekste teigiat, kad pačios gali numatyti kompensacijas. Tai juokinga“, – įstatymo pataisai priešinosi socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis.

Valdantieji: demonstruojamas tariamas jautrumas

„Dabar demonstruojamas tariamas socialinis jautrumas. Iki šiol taikyta lengvata buvo iš esmės nepagrįsta pinigais. Jei savivalda darė nuolaidą ir kompensavo važiavimą, tai darė savo sąskaita. Išlaikomos lengvatos tam, kam jos būtinos, savivaldai palikta teisė įvertinti kiekvieną atvejį ir priimti sprendimą. Todėl priimdami įstatymą mes situacijos nepabloginame ir socialdemokratai neturėtų tuo spekuliuoti“, – palaikydamas įstatymo pataisas aiškino Valentinas Stundys.

Neužteko balsuojančiųjų

Dalis parlamentarų siekė, kad lengvatos būtų paliktos nors mokytojams – esą kaimo vietovėse jie yra labai svarbūs darbuotojai, kultūros šviesuliai, dirbantys vienu metu keliose mokyklose bei kultūros centruose. Tačiau šiam siūlymui Seimas nepritarė.

Balsuojant už lengvatų panaikinimą neužteko balsų – balsavime nedalyvavus opozicijai, iš viso balsavo vos 53 parlamentarai. Už lengvatų panaikinimą balsavo 48, prieš pasisakė 2, susilaikė 3.

Komentarai
Temos Seimas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min