Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Seimui siūloma naikinti Gintaro Steponavičiaus neliečiamybę

Gintaras Steponavičius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Gintaras Steponavičius
Šaltinis: 15min
1
Skaitysiu vėliau
A A

Ketvirtadienį Seimo laikinoji komisija vienbalsiai nutarė siūlyti parlamentui naikinti Seimo nario Liberalų sąjūdžio frakcijos atstovo Gintaro Steponavičiaus teisinę neliečiamybę. Seimas dėl to balsuoti planuoja dar ketvirtadienį.

„Vienbalsiai teikiame siūlymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Paties G.Steponavičiaus pozicija, kad jis pats nori teisiniu keliu įrodyti savo teisybę, mūsų sprendimą palengvino“, – sakė komisijos vadovas „valstietis“ Virgilijus Poderys.

Komisijai į klausimus atsakyti ketvirtadienį ryte atvyko bylą kuruojantis Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius. Jis pareikalavo, kad komisija posėdžiautų už uždarų durų, nes tikino, kad jo informacija bus grįsta ikiteisminio tyrimo duomenimis.

Komisija išklausė ir Seimo nario G.Steponavičiaus argumentų. Nors tikina esąs nekaltas, jis neprašo kolegų išsaugoti teisinio imuniteto, nes sako norintis gintis teisinėmis priemonėmis.

Prokuroras: G.Steponavičiaus istorija susijusi su E.Masiulio reikalais

Po posėdžio prokuroras žurnalistams sakė susilaikysiantis nuo platesnių komentarų ir neatsakė į klausimus apie galimybes pareikšti įtarimus politinei partijai ir nekomentavo G.Steponavičiaus argumentų esą prokurorai nesupranta fondų ir viešųjų įstaigų veiklos pobūdžio.

Pasak J.Lauciaus, G.Steponavičiaus istorija nebus išskirta į atskirą ir turėtų pasiekti teismą kartu su byla, kurioje įtarimai jau pateikti buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui Eligijui Masiuliui. Jis įtariamas iš koncerno „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio paėmęs per 100 tūkst. eurų kyšį už politinės partijos veikimą koncerno naudai. Byloje įtarimai pateikti ir R.Kurlianskiui, ir pačiam koncernui „MG Baltic“.

Pareigūnai taip pat įtaria, kad R.Kurlianskis veikė ir per tuometį Seimo narį buvusį „darbietį“ Vytautą Gapšį, jis esą už kyšius siekė paveikti Darbo partijos narius, kad šie taip pat balsuotų koncerno interesų naudai.

„E.Masiulio reikalai tiesiogiai siejasi, mūsų nuomone, su G.Steponavičiaus reikalais. Tai sprendimo atskirti šiuos ikiteisminius tyrimus nėra priimta“, – kalbėjo prokuroras.

Pasak jo, byla tiriama nevilkinant ir tyrimas jau artėja į pabaigą.

„Mes tikrai nevilkiname, darome visa tai, kad kaip galima greičiau viską atliktume. (...) Einame link pabaigos. Šiandien jis yra daug arčiau pabaigos nei 2016 m. gegužės 12 dieną“, – sakė J.Laucius.

Balsuos ketvirtadienį

Balsuoti dėl G.Steponavičiaus teisinės neliečiamybės panaikinimo Seimas numato dar ketvirtadienį.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo leidimo negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyta jo laisvė. Kad būtų panaikintas parlamentaro imunitetas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys iš 141.

Prokurorai G.Steponavičiui nori pateikti įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Jie turi duomenų, kad parlamentaras su koncerno „MG Baltic“ atstovu Raimondu Kurlianskiu tarėsi dėl neteisėto partijos finansavimo per su ja susijusias įstaigas, o balsuodamas dėl koncernui palankių teisės aktų pažemino Seimo autoritetą ir diskreditavo Seimo nario vardą.

Prokurorų vertinimu, „Laisvės studijų centrui“ skirti 10 tūkst. eurų buvo panaudoti „įsiskolinimams už Liberalų sąjūdžio veiklos viešinimą ir politiko G. Steponavičiaus žinomumo didinimą skirtam projektui „Pilietiškumo pamokos Lietuvos mokyklose“ padengti“.

Paramos fondui skirti 5 tūkst. eurų, pasak prokuroro kreipimosi, panaudoti į Seimą 2016 metais kandidatavusio G.Steponavičiaus „veiklos viešinimui skirtiems renginiams finansuoti“.

G.Steponavičius tai kategoriškai neigia ir sako, kad parama buvo naudota su agitacija ir partijos veikla nesusijusiems renginiams.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min