-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 12 14

Seimūnai kreipėsi į teismą dėl šiukšlių deginimo gamyklos

Seimo nariai Petras Gražulis, Evaldas Jurkevičius ir Remigijus Žemaitaitis kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą prašydami panaikinti Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo buvo patvirtintas UAB „Fortum Klaipėda“ planuojamos šiukšlių deginimo gamyklos detalusis planas žemės sklype Kretainio g. 3, Klaipėdoje.
Naujosios termofikacinės jėgainės, iškilsiančios Klaipėdos LEZ teritorijoje, maketas.
Naujosios termofikacinės jėgainės, iškilsiančios Klaipėdos LEZ teritorijoje, maketas. / A.Kripaitės/15min.lt nuotr.

Seimo nariai nurodo, kad Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje numatoma statyti šiukšlių deginimo įmonė pažeistų visuomenės interesus gyventi saugioje, sveikoje ir švarioje aplinkoje, nes detaliajame plane neatsižvelgta į neigiamą šiukšlių deginimo poveikį gyventojų sveikatai.

Skunde taip pat teigiama, kad rengiant ir tvirtinant šiukšlių deginimo gamyklos detalųjį planą nesilaikyta privalomojo visuomenės informavimo bei jos įtraukimo į svarstymą ir kitų įstatymuose numatytų procedūrų: skelbime dėl viešo svarstymo buvo nurodomas klaidingas adresas, skelbime nutylima, kad šiame sklype planuojami statyti šiukšlių deginimo įrenginiai. Todėl gyventojai negalėjo ateiti ir pareikšti nuomonės dėl numatomų statybų.

Šiukšlių deginimo organizatoriai savavališkai ir neteisėtai sumažino higieninės apsaugos zoną nuo 1 000 iki 150 metrų.

Pažeidžiant nustatytą tvarką nuo gyventojų buvo nuslėpta, kad šiukšlių deginimo gamyklos statybai Klaipėdos mieste nepritarė Klaipėdos rajono savivaldybės taryba, nes vyraujantys dūmai teršalus pirmiausiai neštų į rajono gyvenvietes, kurios yra tik keli šimtai metrų nuo planuojamos šiukšlių deginimo vietos.

Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą turėjo tvirtinti Klaipėdos miesto savivaldybės taryba, tačiau tai vienas padarė administracijos direktorius ir nepranešė apie tai visuomenei. Strateginio pasekmių vertinimo ataskaita visuomenei visiškai nepristatyta, taip pažeidžiant įstatymų reikalavimus.

Klaipėdos miesto teritorijoje žemės sklype Kretainio g. 3, numatoma deginti kelių Lietuvos regionų nerūšiuotas šiukšles. Aplinkos ministerija leido šioje įmonėje deginti 130 tūkst. tonų šiukšlių, iš jų – 19 tūkst. tonų plastiko kasmet. Gamykloje kasmet susidarytų 5 600 tonų itin nuodingų pelenų. Kadangi Lietuvoje nėra sąlygų saugoti tokio pavojingumo atliekas, planuojama jas per Klaipėdos uostą plukdyti į Vokietiją ir Švediją.

Už kelių kilometrų nuo planuojamos UAB „Fortum Klaipėda“ šiukšlių deginimo gamyklos kita įmonių grupė – ICOR – prašo leidimo Klaipėdos rajone, šalia Dumpių sąvartyno, statyti antrą šiukšlių deginimo gamyklą. Tokiems planams praėjusį mėnesį nepritarė Klaipėdos rajono savivaldybės taryba.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius