Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 9d. 00:27

Seimūnai priešinasi baudoms už posėdžių nelankymą ir privilegijų suvaržymui

Seimo posėdis
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Seimo posėdis

Seimo koridoriuose klimpsta teisės ekspertų parengtas įstatymo projektas, kuris apribotų parlamentarų privilegijas ir grėstų piniginėmis sankcijomis už posėdžių nelankymą. Kai kurių frakcijų seniūnai sako, kad teisininkų siūlymai nepagrįsti ekonominiais skaičiavimais. Ekspertai atsako, kad kartais iš šalies matosi geriau, praneša LTV naujienų laida „Šiandien“.

Pagal Vilniaus ir Riomerio universitetų teisės profesorių ir docentų parengtą projektą, parlamentarai netektų daugelio privilegijų. Už parlamentinei veiklai skirtus valstybės pinigus Seimo nariai nebegalėtų nuomotis prabangių automobilių, kurie pasibaigus kadencijai jiems atitenka, nebegalėtų už biudžeto lėšas nuomotis biurų iš savo draugų ir pažįstamų, nebegalėtų pusvelčiui gyventi Vilniaus centre Seimo viešbutyje.

Seimo nariams automobilius, biurus ir būstus nuomotų Seimo kanceliarija. Vietoje trijų patarėjų parlamentaras turėtų tik du. Be to, nepasirodžiusiems plenariniame posėdyje, komitete ar komisijoje, alga už tą dieną nebūtų mokama.

„Mums įtakos nedarė nė vienas Seimo narys, dirbome visiškai savarankiškai, todėl galbūt bandėme pastebėti tas problemas, kurios iš šalies geriau matosi, o kurių galbūt neįmanoma pastebėti jau susigyvenus su tam tikra praktika, kai lyg tai kitaip jau būti negali, lygtai taip jau turi būti, kaip yra dabar“, – teigė darbo grupės vadovas prof. dr. Vytautas Sinkevičius.

„Jei biudžeto lėšos bus naudojamos skaidriau, jei bus daugiau viešumo, aktyvumo, jei bus Seimo narių drausmė didesnė, tai, man atrodo, nuo to laimės pats Seimas“, – įsitikinęs jis.

Tačiau buvusio Konstitucinio Teismo teisėjo vadovaujamos darbo grupės beveik prieš pusmetį parengtas projektas dukart įtrauktas į Seimo darbotvarkę, dukart iš jos išbrauktas Seimo frakcijų seniūnų sueigoje ir net nepasiekė plenarinių posėdžių salės. Antradienį frakcijų seniūnai tarėsi, ar bent pradėti jį svarstyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min