Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 1d. 06:01

Seimūnai skundžiasi pabrangusiu maistu

Kavos aparatas Seime.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kavos aparatas Seime.

Seime pasikeitus maitinimo paslaugas teikiančiai bendrovei, kai kurie parlamentarai teigia pajutę kainų šuolį. Naujieji Seimo maitintojai – bendrovė „Smulkus urmas“ – tikina, kad brangimas susijęs su kylančia kokybe.

Opozicijos lyderis, „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis teigia anksčiau Seime galėjęs pavalgyti už 10–12 litų, o dabar už sriubą ir antrąjį patiekalą jau tenka pakloti 15 ar 18 litų. „Tikslių skaičiavimų nedariau, bet brangimą pajutau. Manau, maistas pabrango kokiais 20 proc., – sakė V.Mazuronis. – Šiandien, pavyzdžiui, Seimo valgykloje už sriubą sumokėjau 12 litų.“

Jis spėliojo, ar brangimas susijęs su tuo, kad anksčiau Seime maitinimo paslaugas teikusią „Gremintą“ pakeitė privati bendrovė „Smulkus urmas“, ar su šią savaitę parlamente vykstančia Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos Parlamentinės Asamblėjos (ESBO PA) sesija.

Nuomos sutartyje nebuvo numatyta kainodara – vienintelis reikalavimas buvo nekeisti veiklos pobūdžio, – sakė K.Sypčenko.„Anksčiau čia buvo paprasta valgykla, dabar kaip restoranas padarytas, yra padavėjų, staltiesės patiestos... Gal susiję su ESBO sesija? Bet apskritai, atėjus „Smulkiam urmui“, manau, kad (maistas) pabrango“, – teigė opozicijos lyderis.

Jis teigė pastaruoju metu vis dažniau pietaujantis ne Seime, o aplinkinėse kavinėse. „Seime neką pigiau...“ – sakė V.Mazuronis.

Tiesa, ne visi parlamentarai skundžiasi padidėjusiomis kainomis. Parlamentaras Petras Gražulis tikino kainų kilimą pajutęs nežymiai, tačiau pagerėjo kokybė. „Ir maisto kokybė, ir pasirinkimas didesnis, aptarnavimas kultūringesnis... Ir kiti tai pastebėjo. O kad kainos pakilo žymiai – taip nesakyčiau. Gal truputėlį...“ – „15min“ sakė Seimo narys.

Moka už kokybę

Seime maitinimo paslaugas teikiančio „Smulkaus urmo“ atstovė Kristina Sypčenko teigė, kad kainų kilimas iš dalies susijęs su ESBO PA sesija, iš dalies – su pagerėjusia kokybe. „Mūsų buvo paprašyta ir paprastas valgyklas perdaryti restoranais – įdarbinti padavėjų, aptarnauti klientus, serviruoti, patiesti staltieses... Taip pat reikia aukštesnės kokybės patiekalų, o jų savikaina didesnė“, – teigė K.Sypčenko.

„Smulkus urmas“ prižiūri ir Seime esančius kavos aparatus. Anksčiau juose buvo galima nusipirkti kavos už 1,1–1,8 Lt, šiuo metu visos kavos rūšys kainuoja 2 Lt. Pasak K.Sypčenko, į kavos aparatus beriamos aukštesnės kokybės pupelės, todėl ji buvo pabrango. „Jei bus nepasitenkinimo, kad brangu, galėsime grąžinti ankstesnę kavą. Bet girdėjome, kad parlamentarams naujoji kava patinka“, – tikino „Smulkaus urmo“ atstovė.

Anot jos, padavėjai klausia Seime pietaujančių darbuotojų ir parlamentarų nuomonės apie maistą, jo kokybę, išklauso patarimus ir pageidavimus, todėl tiek maisto asortimentas, tiek kainos dar gali kisti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:04
25:37
01:22

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min