Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2011 11 13, 13:32 Atnaujinta 2011 11 13, 15:37

Sekmadienį į Lietuvą grįžo ir antrasis dingusiu laikytas kariūnas Darius Šaduikis

Lakričio 13 d. į Lietuvą grįžo ir antrasis dingusiu laikytas Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnas – Darius Šaduikis, teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai.
Kariūnų priesaikos akimirka
Kariūnai / Alfredo Pliadžio nuotr.

Karo policija šiuo metu jį apklausia.

Dieną prieš tai atsirado ir kariūnas Antanas Gasparavičius, jis po karo policijos apklausos buvo nuvežtas į Lietuvos karo akademiją, iš ten jį išleido iki pirmadienio ryto namo.

Abu kariūnai perduoda šiuo metu nenorintys nieko komentuoti žiniasklaidai.

D.Šaduikis ir A.Gasparavičius buvo laikomi dingusiais, kai po ilgojo Vėlinių savaitgalio negrįžo į Lietuvos karo akademiją.

Karo policijos tyrėjas kapitonas Arnoldas Ruginis sako, apie kariūnų dingimo priežastis ir aplinkybes bus galima kalbėti pabaigus kariūno D.Šaduikio ir kitų proceso dalyvių apklausas.

Krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė kuria darbo grupę, kuri turės pakartotinai įvertinti situaciją Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje. Darbo grupei vadovaus brigados generolas Almantas Leika. Darbo grupėje sutiko dirbti kunigas Ričardas Doveika, taip pat dirbs kariūnų atstovai bei kiti krašto apsaugos sistemos nariai.

Papildyta 15.37 val. D.Šaduikis parskrido lėktuvu, pranešė BNS. Jis šiuo metu apklausiamas Karo policijos Vilniaus įguloje. D.Šaduikiui, kai ir A.Gasparavičiui, pateikti įtarimai dėl dezertyvavimo. Baudžiamasis kodeksas už tai numato laisvės atėmimą iki penkerių metų.

Baudžiamasis kodeksas už dezertyravimą numato laisvės atėmimą iki penkerių metų.

A.Gasparavičius, šeštadienį pats prisistatęs į Karo policiją, savaitgalį buvo išleistas į namus, o pirmadienį privalės grįžti į tarnybos vietą. „Pirmadienį jis turi grįžti. Jis yra karys, jis tarnauja“, – sekmadienį BNS sakė šios aukštosios mokyklos viršininkas pulkininkas Gintaras Bagdonas.

Paklaustas, ar kariūnui bus saugu Karo akademijoje, iš kurios jis bėgo, G.Bagdonas teigė nekomentuosiąs.

Karo policijos Vilniaus įgulos ikiteisminio tyrimo grandies tyrėjas kapitonas Arnoldas Ruginis BNS sekmadienį teigė, kad įstatymai įpareigoja dezertyravusį karį grąžinti į jo tarnybos vietą. „Teisiškai turėjome jį pristatyti į tarnybos vietą, šiuo atveju – Karo akademiją“, – sakė jis.

Kol vyks ikiteisminis tyrimas, A.Gasparavičius privalės būti akademijoje, tačiau kol kas jis negalės tęsti studijų. Akademijos vadovo teigimu, tolesnis kariūno likimas priklausys nuo Karo policijos išvadų.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad karys, pasišalinęs iš dalinio ar tarnybos vietos ilgesniam negu dešimt dienų laikui arba tiek laiko neatvykęs į dalinį ar tarnybos vietą arba nepaisant pasišalinimo trukmės tai padaręs turėdamas tikslą išvengti karo tarnybos, baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min