Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekmadienį Kauno centre – moterų sveikatai neabejingi bėgikai

Renginio akimirka.
Organizatorių nuotr. / Renginio akimirka.
Šaltinis: Partnerio turinys
Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose
0
A A

Rožinės barzdos, perukai, marškinėliai ir tūkstantis besišypsančių bėgikų. Tarp kurių ne tik mėgėjai, bet ir olimpiniai maratono bėgikai ar visiški mėgėjai, kurie 5 km trasą pasiryžę įveikti bent pėstute. Visi šie kauniečiai pirmąjį spalio mėnesį praleis bėgdami tradiciniame „Pink Run su BENU“ renginyje, Kauno senamiestyje ir sieks atkreipti visuomenės dėmesį į krūties vėžio ligą bei surinkti paramą jau sergančioms moterims.

Kartu bėgs ir sergančios moterys

„Šiemet keičiame vietą. Visą renginį perkeliame į Kauno senamiestį, tad dalyviams galėjome pasiūlyti 5 ir 10 kilometrų distancijas. Pažiūrėjus į tai, kaip vyksta registracijos, galime tikėtis sulaukti daugiau nei tūkstančio dalyvių. Tarp kurių bus ir tradiciškai dalyvaujantys olimpiečiai Remigijus Kančys, Rasa Drazdauskaitė. Prisijungia šiemet ir Vaida Žūsinaitė. Bendrai galime pastebėti, kad iš užsiregistravusių net 60 proc. sudaro merginos“, – pasakojo renginį organizuojančio „Kauno maratono klubo“ vadovas Algirdas Pukis.

Tarp dalyvių tradiciškai užsiregistravo ir kelios dešimtys su krūties vėžiu kovojančių moterų ir jų šeimų narių. Šios moterys pripažįsta, kad dalyvauja dėl apimančio jausmo, o trasą dauguma tiesiog nueina.

„Nesame bėgikės. Bėga mūsų vaikai ar vyrai. Bet kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet nepraleisime progos kartu su visais neabejingais dalyviais įveikti tuos kelis kilometrus. Būti kartu su tokia daugybe žmonių, kurie atvyksta parodyti, kad esame svarbios, tikrai nepaprasta“, – pasakojo sergančių moterų draugijos „EIvena“ pirmininkė Dalia Barauskienė.

Parama ir dėmesys sergančioms

„Eivena“ bei „Alma“ draugijos kiekvienais metais gauna ir sunkią užduotį iš organizatorių. Joms patikima tinkamai atrinkti moteris, kurioms skiriama renginio metu surenkama parama. Šiemet, kaip ir pirmais metais, visa surinkta parama bus skiriama krūties vėžiu sergančių moterų reabilitacijai sanatorijoje. Šiai dienai jau surinkta apie 2,5 tūkstančius eurų. Be renkamos paramos dalyviai dėmesį galės parodyti ir kitais būdais.

„Šiais metais palaikymą krūties vėžiu sergančioms moterims kiekvienas rožinio bėgimo dalyvis galės išreikšti ant rankos užsirišdamas simbolinę apyrankę. Įveikus pasirinktą distanciją, dalyviai bus kviečiami užrišti savo apyrankę ant specialaus stendo, kuris vėliau bus vežamas į gydymo įstaigas, kaip palaikymo simbolis su šia liga kovojančioms moterims. Šiuo rožinio kaspino bėgimu mūsų vaistinių tinklas skatina visas moteris ir jų artimuosius atkreipti dėmesį į šią ligą ir pasirūpinti krūties vėžio prevencijos tyrimais bei išreikšti palaikymą visoms krūties vėžiu sergančios moterims“, – sakė BENU vaistinės vadovė Rasa Marcinkevičienė.

Rėmėjai dalyvius taip pat vaišins nemokama šilta arbata, gerą atmosferą kurs gyvo garso koncertas bei kitos pramogos.

Apdovanojimai dalyviams

„Šis bėgimas tikrai yra unikalus. Per metus sudalyvauju dešimtyje bėgimo renginių, bet Pink Run su BENU visada buvo išskirtinis. Čia ne taip, kaip kituose bėgimuose, kur leki dėl rezultato net iki pažaliavimo ir nieko nematai aplink. Bėgant rožinėje minioje jaučiasi bendrumas, bėgi ne dėl laiko. Spėji ir pasidairyti, akimis su šalia bėgančiais kontaktą užmegzti. Jaučiasi tikra šventė“, – pasakojo 20 metų ugniagesiu gelbėtoju dirbęs ir dabar į pensiją išėjęs 53 metų Klemensas Zaranka.

Organizatoriai ir šiemet stengiasi sukurti šventę visiems dalyviams, kurioje galėtų ne tik bėgti. Bet ir smagiai praleisti laiką. Prieš kiekvieną startą bėgikus apšildys „Ieva Gym“ trenerė. Dalyviai kviečiami ir parodyti savo išmonę pasipuošiant.

„Kaip ir kas metai lauksime vis kūrybiškiau pasipuošiančių dalyvių. Į renginį visus kviečia vyrai rožinėmis barzdomis, matome daug bėgikų su perukais ir išdažytais veidais. Kūrybingiausius ir vėl apdovanosime rėmėjų prizais“, – pasakojo organizatorius.

Tradiciškai rėmėjų prizais bus apdovanoti ir patys greičiausi bėgikai. Ypatingą prizą, greičiausiai 10 kilometrų įveikusiai moteriai įsteigė PROSPORT.LT. Rėmėjai tikisi, kad rožinės spalvos „Suunto“ sportinis laikrodis padės visada prisiminti apie būtinybę užsiimti ligos prevencija.

Spalio 2 dieną Kauno Rotušės aikštėje vyks tradicinis, trečius metus organizuojamas rožinio kaspino paramos bėgimas „Pink Run su BENU“. Rožine atributika pasipuošusi minia siekia atkreipti dėmesį į krūties vėžio ligą. Dalyviai taip pat aktyviai aukoja su krūties vėžiu kovojančioms moterims. Už surinktą paramą sergančioms moterims bus skiriama reabilitacija sanatorijoje. Dalyviai gali bėgti 5 ar 10 kilometrų distancijas miesto centre.

Daugiau informacijos – čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min