TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekmadienį Vilniaus ir Kauno gatvėse – „Automaidano“ akcija

„Automaidanas“
Protestuotojų nuotr. / „Automaidanas“
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienį Vilniuje ir Kaune vyks parodomoji „Automaidano“ akcija, skirta paremti Ukrainos protestuotojų kovą už laisvę ir demokratiją bei atkreipti visuomenės dėmesį į netolimoje šalyje vykstančius nerimą keliančius įvykius. Į gatves išriedės automobilių kolonos, pasipuošusios Ukrainos, Europos Sąjungos ir Lietuvos atributika.

Akcija vyks keturių Lietuvoje politinio prieglobsčio paprašiusių Ukrainos žurnalistų bei Kijevo Automaidano dalyvių prašymu. Ją kuruoja ir organizuoja pilietinis judėjimas „Už demokratiją. Ukraina“. Tuo pat metu Kaune vyksiančią analogišką akciją organizuoja Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Aušrys Kriščiūnas.

Abiejuose miestuose akcija pradedama 12 val. Vilniečiai kviečiami rinktis „Siemens arenos“, o kauniečiai – „Žalgirio arenos“ stovėjimo aikštelėje.

Organizatoriai pasirūpins reikalinga atributika ir dalį dalyvių galės ja aprūpinti, tačiau žmonės yra kviečiami ir patys pasiimti Ukrainos, Europos Sąjungos bei Lietuvos vėliavų, plakatų.

Sekmadienio akciją remia ir organizuoti padeda šiuo metu Lietuvoje apsistoję žurnalistai bei tikrojo „Automaidano" aktyvistai iš Ukrainos.

„Tik sausio viduryje įkurtas pilietinis judėjimas „Už demokratiją. Ukraina“ įrodė, kad Lietuvoje yra daugybė pilietiškų ir aktyvių žmonių, organizacijų, kurioms rūpi ne tik savas kiemas, bet ir tai, kaip gyvena kaimynas. Džiaugiamės, kad sekmadienio akciją remia ir organizuoti padeda šiuo metu Lietuvoje apsistoję žurnalistai bei tikrojo „Automaidano" aktyvistai iš Ukrainos. Judėjimas ketina ir toliau prie ukrainiečių kovos prisidėti tiek materialiai – rinkdamas pinigines lėšas medikamentams, tiek rengdamas įvairias viešas akcijas, kuriomis siekiame išreikšti solidarumą bei skatinti Lietuvos visuomenės susidomėjimą“, – teigė pilietinio judėjimo iniciatorius Šarūnas Matulevičius.

Kitą savaitgalį – akcija Vilniaus Užupyje

"Automaidano" akcijas Lietuvos keliuose ketinama paversti ne vienkartiniu reiškiniu.

Dar viena akcija bus rengiama kitą savaitgalį, šeštadienį, vasario 15 d. Tuomet galutiniu automobilių kolonos tašku taps Užupis, kur bus atidengiama „Užupio Respublikos“ konstitucija ukrainiečių kalba.

Čia bus simboliškai blokuojama viena iš Užupio gatvių, statomos simbolinės barikados, verdami ukrainietiškai barščiai, prie atidarymo ketina prisijungti ir įvairūs muzikantai. Prisidedant pilietiniam judėjimui „Už demokratiją. Ukraina“, šį renginį organizuoja Užupio bendruomenė.

„Kito savaitgalio akcijos vyks Lietuvai itin svarbios Vasario 16-osios išvakarėse, taigi tai taps labai simbolišku reiškiniu, tarsi sujungiančiu ir solidarizuojančiu dviejų tautų kovas už laisvę. Padėti už laisvę kovojantiems – mūsų mažos, bet drąsios šalies moralinė pareiga. Todėl visus Lietuvos piliečius ir svečius kviečiame aktyviai dalyvauti šį ir kitą savaitgalį vyksiančiuose renginiuose ir akcijose“, – priduria Š.Matulevičius.

Tikslius sekmadienį vyksiančios akcijos maršrutus galima rasti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min