Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekmadienio rytas Kėdainiuose: 3,5 val. be elektros

Elektros laidai
Audriaus Bagdono/BFL nuotr. / Elektros laidai
Šaltinis: 15min
0
A A

Dėl rimto gedimo visas Kėdainių miestelis pusketvirtos valandos turėjo apsieiti be elektros energijos.

Daugiau nei 30 tūkst. gyventojų turintis miestelis šįryt prabudo lyg viduramžiais: nei namuose, nei viešose vietose nedegė šviesos, neveikė daugelis prietaisų ir sistemų. 

Pranešimas apie Kėdainiuose dingusią elektrą sekmadienio rytą gautas 7.05 val.

Prieš 11 val. bendrovės LESTO (Lietuvos elektros skirstomųjų tinklų operatoriaus) atstovė ryšiams su visuomene Edita Sirutienė 15min.lt pranešė, jog energijos tiekimas visiems miestelio vartotojams atnaujintas.

Elektros tiekimas buvo nutrūkęs dėl gedimo galingoje, 10 kilovoltų, pastotėje. Šalinti avarijos priežasčių operatyviai buvo pasiųstos LESTO meistrų brigados.

Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos duomenimis, priklausomai nuo sutarčių sąlygų ir vartotojų kategorijos nutrauktas tiekimas turi būti atnaujintas per 2,5 – 24 valandas. Vartotojai, dėl operatoriaus kaltės patyrę tiesioginių nuostolių, gali pareikalauti juos atlyginti.

LESTO Režimų planavimo skyriaus vadovas Ervinas Pareigis naujienų portalą papildomai informavo, kad gedimas buvo įvykęs rekonstruojamoje Kėdainių elektros pastotėje.

„Tokiais atvejais iš karto atsiprašome vartotojų, kad galimi avariniai atsijungimai“, – LESTO atstovas pasakojo apie tai, jog atnaujinant elektros tiekimo ūkį dalis įrengimų būna išjungiama, todėl likusiems tenka didesnė apkrova.Nesprogo, neužsidegė. Ekstremalaus nieko neįvyko.

Tiekėjų duomenimis, dėl šio ryto incidento Kėdainiuose nepatogumų patyrė apie 9 tūkst. vartotojų.

Daugiausiai elektros nebuvo gyvenamuosiuose kvartaluose, tačiau energija dingo ir parduotuvėse, netgi ligoninėje.

„Nesprogo, neužsidegė. Ekstremalaus nieko neįvyko“, – E.Pareigis ramino, jog šis elektros tiekimo sutrikimas buvo paprastas techninis įvykis. Anot LESTO atstovo, tiksli avarijos priežastis dar nežinoma ir yra tiriama, tačiau spėjama, kad įtampos galėjo neatlaikyti vienas senas kabelis.

E.Pareigis dar minėjo, kad energijos tiekimas Kėdainių gyventojams ir įstaigoms šįryt atstatytas etapais: vieni džiaugtis elektra galėjo gana greitai, kitiems teko palaukti ilgiau nei tris valandas.

Redo Vilimo/BFL nuotr./Kėdainiai
Redo Vilimo/BFL nuotr./Kėdainiai
Komentarai
Temos Kėdainiai, LESTO
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min