TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Sekmadienis Nidoje: svilinanti kaitra, staigi audra ir didžiuliai nuostoliai

Dangus prieš audrą užtemo, netrukus ėmė kilti vėjas.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Dangus prieš audrą užtemo, netrukus ėmė kilti vėjas.
Šaltinis: 15min
0
A A

Sekmadienis Nidoje poilsiautojams pažėrė pilną staigmenų dieną: visą dieną kepinusią saulę pavakarę pakeitė staigus uraganinis vėjas, keliolikai minučių sujaukęs įprastą kurorto gyvenimą. Stipraus vėjo išdaužyto kurortinio miestelio ugniagesiai ir kelininkai stebino: vos nurimus vėjui, Nida buvo skubiai tvarkoma.

Sekmadienį laukta didžiulių automobilių eilių iš Nidos, tačiau poilsiautojų srautas pasiskirstė ir keltai susitvarkė su užduotimi. Visą dieną į Kuršių neriją kursavo du keltai, įprasto grafiko nebesilaikyta. 

Kaip teigė „Smiltynės perkėlos“ dispečeris, poilsiautojų srautai puikiai pasiskirstė – nemažai žmonių iš pajūrio išvažiavo dar šeštadienį, kiti numatė pabūti iki pirmadienio. Per penktadienį ir šeštadienį į Kuršių neriją perkelta apie 8 tūkst. automobilių, į kitą krantą persikėlė apie 70 tūkst. žmonių.

Sekmadienio popietę Neringos mieste laikas atrodė tarsi sustojęs – kepinančiame karštyje tik keletas poilsiautojų vaikštinėjo gatvėmis. Parduotuvėje prie kasų – jokių eilių, kavinės – apytuštės. 

Tačiau paplūdimyje viskas atrodė priešingai – žmonės nugulę švarų Kuršių nerijos paplūdimį ir mėgavosi ramia, lyg ežeras, jūra. Vanduo čia įšilęs iki 19 laipsnių, termometro stulpelis rodė daugiau nei 30, bangavimas – 0 balų. Iš paplūdimio dėl alinančio karščio išvesti keli žmonės. Vienas buvo gerokai padauginęs alkoholio ir bandė nepaklūsti medikams. 

Apie 17.30 val. ramų kurorto gyvenimą išjudino staigiai kilti ėmęs vėjas. Stiprus vėjas, kuris, kaip informavo meteorologai siekė apie 37 m/s, vertė medžius, konteinerius, kioskelius, vertė su šaknimis medžius,plėšė stogus, stendus. 

Keliolika minučių trukusi gamtos stichija pridarė gausybę nuostolių: kavinės liko skendėti tamsoje, apgadinti baldai, nuplėštos pavėsinės, dužo indai. Į paniką puolę žmonės pamiršo norėję valgyti, ant stalo liko šalti kavos ir kepsniai. 

Iš Nidos uostelio prieš pačią audrą į marias išplaukė vienas kateris, tačiau jis sėkmingai sugrįžo. 

Nurimus vėjui į gatves pažiro žmonės. Pedantiška tvarka garsėjanti Nida ir dabar stebino: žmonėms dar nespėjus atsigauti po matytų vaizdų, gatvėse jau plušo kelininkai ir ugniagesiai. Vien pakrantėje prie marių išversta apie dešimt medžių. Vienas didžiulis medis, išjudindamas plyteles ir lauko kavinės grindis, virto ant spaudos kioskelio. Stipriai nukentėjo picerija prieplaukoje: nuplėštas pavėsinės stogas, išdaužti stiklai. Netoli Parnidžio kopos parkelio išvirtę dar trys medžiai. Visoje Nidoje girdėjosi pjūklai: medžiai buvo greitai pjaustomi ir šalinami. 

Nuo gamtos stichijos beveik nenukentėjo Nidos paplūdimys, persirengimo būdelės liko stovėti, išvartyti tik konteineriai. 

Prabėgus porai valandų po praūžusio uraganinio vėjo kelias iki Klaipėdos buvo pravažiuojamas – ant važiuojamosios dalies sugriuvusias šakas operatyviai patraukti padėjo ir patys poilsiautojai. 

Keista, bet šiaudinės skulptūros Gintaro įlankoje nė kiek nenukentėjo nuo vėjo. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min