Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 15d. 16:05

Seksualiniu priekabiavimu apkaltinti Kauno klinikų neurochirurgai kreipėsi į teisėsaugą

Prie Kauno klinikų įėjimo bandė nusišauti vyras
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno klinikos

Neurochirugė Julija Kozlova, šiuo metu gyvenanti ir dirbanti Anglijoje, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo savo išgyvenimais – kai prieš šešerius metus atliko rezidentūrą Kauno klinikose, prie jos esą buvo seksualiai priekabiaujama. Kauno apygardos prokuratūra yra sulaukusi jos apkaltintų asmenų skundo, bet kol kas ikiteisminis tyrimas nepradėtas.

Feisbuko žinutėje ji prisiminė, kaip minėtoje ligoninėje atlikinėjo neurochirurgijos praktiką.

„Tai buvo kažkas, ko troškau ilgą laiką. Kažkas, kas iki tol nebuvo įvykę Kaune – pirmą kartą moteris atliko praktiką. Per savo rezidentūrą daug galvojau. Tačiau šie trys žmonės (gydytojai-neurochirurgai Jonas Parnarauskas, Arvydas Danilevičius, Egidijus Marcinkevičius) lietė mane be mano sutikimo, nepriimtinai, taip pat menkindavo ir žemindavo kitų akyse, pabrėždami, kad esu moteris. Per penkerius metus aš buvau vadinama nevykėle, nuvylusia, švaistančia resursus, be ateities tiesiog todėl, kad esu moteris. Bet žinote ką? Eikite po velnių! #MeToo buvo skausmingas ir užgaulus, tačiau nebenoriu daugiau tylėti“, – socialiniame tinkle rašė ji.

Taip pat komentaruose ji teigė, kad iš tėvų, kurie tebegyvena Lietuvoje, sužinojo, kad jai visi trys kaltinamieji seksualiniu priekabiavimu esą iškėlė bylą dėl šmeižto.

„Iškart matyti šlykšti taktika. Nors puikiai žino, kur aš esu, kvietimas į policiją atėjo mano tėvams. Jų klausė, ar turi dukrą, ar palaiko ryšį, ar žino, kur aš, kad naudojuosi socialiniais tinklais... Mano, kad labai susijaudinsiu ir norėdama apsaugoti artimuosius, rodysiu iniciatyvą užglaistyti konfliktą. Bet čia tik rodo, kad visiškai nepažino manęs per penkerius metus mano studijų“, – teigė ji.

Prokuratūra sulaukė skundo

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Izabelė Bočkienė 15min informavo, kad toks skundas iš tiesų buvo gautas.

„Skundą esame gavę, tačiau jis buvo persiųstas į policiją patikslinti detalėms. Gruodžio 5 ar 6 d. persiuntėme, dar iki šiol nėra žinių. Kai bus patikslinta, tada bus sprendžiama, ar pradėti ikiteisminį tyrimą“, – komentavo I.Bočkienė.

Patvirtino, kad kreipėsi į teisėsaugą

Gydytojas-neurochirurgas Egidijus Marcinkevičius patvirtino, kad dėl Julijos Kozlovos feisbuko paskyroje „paskleisto šmeižto“ apie jį, kreipėsi į teisėsaugos organus.

„Esu pripažintas nukentėjusiu. Šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas. Todėl neturiu teisės teikti jokios informacijos šiuo klausimu. Atsiprašau, daugiau komentarų nebus, kadangi informacijos paviešinimas pakenktų tyrimui, sukeltų bereikalingą ažiotažą visuomenėje. Lietuva yra teisinė valstybė ir teisingumą čia vykdo teismas. Tikiu žiniasklaidos nešališkumu ir objektyvumu, vertinu pastangas pateikti visuomenei aktualią informaciją, tačiau visi turime gerbti įstatymą“, – 15min kalbėjo E.Marcinkevičius.

15min kol kas nepavyko susisiekti su Jonu Parnarausku ir Arvydu Danilevičiumi.

Tenorėjo išlieti nuoskaudas

Paprašyta detaliau papasakoti situaciją, J.Kozlova 15min teigė, jog nėra pasirengusi daugiau kalbėti apie savo skaudžią patirtį.

„Juolab kad tikrai nei planuoju kokią nors aktyvią veiklą tuo klausimu, nei kas nors su manimi susisiekė dėl bylos. Gal kada nors vėliau“, – tepasakė ji ir pridūrė tikrai nesitikėjusi sulaukti tokio atgarsio.

„Manau, tiesiog norėjau išlieti sukauptą nuoskaudą. Ir ta #Metoo banga pasirodė palanki“, – teigė ji.

Ligoninė laukia paaiškinimų

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Viešosios komunikacijos tarnybos atstovė Eglė Audickaitė teigė, kad Kauno klinikose visuomet siekiama užtikrinti darbuotojams orias, komfortiškas darbo sąlygas ir aplinką, todėl stengiamasi reaguoti į konkrečias situacijas, kilusį darbuotojų nepasitenkinimą.

„Neetiškas, neprofesionalus elgesys su kitais darbuotojais, studentais, rezidentais ar pacientais mūsų įstaigoje yra nepateisinamas. Jūsų minima situacija mums yra žinoma. Praėjusių metų rudenį socialiniame tinkle „Facebook“ pasirodęs minimos merginos įrašas mums sukėlė nerimo. Susisiekėme su ja, norėdami išgirsti jos pasakojimą, pateikėme klausimus, tačiau atsakymo nesulaukėme“, – komentavo E.Audickaitė.

Neturėdami faktų ir konkretesnės informacijos, ligoninės atstovai neturi galimybės detaliau apsvarstyti šios situacijos. „Tikimės, kad atsakingos institucijos šią situaciją deramai išanalizuos ir pateiks reikiamą informaciją“, – vylėsi Kauno klinikų Viešosios komunikacijos tarnybos atstovė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min