Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 26d. 17:53

Selemonas Paltanavičius: Sniego svoris gali būti per didelis!

Sniegas ant šakų
Selemono Paltanavičiaus nuotr. / Sniegas ant šakų

Ką tik sekėme barsuko įžvalgas apie žiemą, o dabar ją pamatėme kaip niekada tikrą. Tokią žiemą kiekvienas priimame taip, kaip mokame. Daugelio mūsų patirtys sako, kad čia neįvyko nieko tokio, esame regėję dar ne tokių... Gali būti. Tačiau nuo vakaro nesiliaujantis snygis turi labai rimtą iššūkį – ne kelininkams, ne mums, o augalams, medžiams, krūmams, ypač tiems, kuriuos sodinome savo sodybose, kurie auga aplink namus. Vis labiau slegiami, spaudžiami prie žemės, jie jau pajautė sniego svorį.

Antrą kartą šį sausį medžiai išbandomi sniegu. Didelė problema yra tame, kad ant šakelių pirmasis sniegas, kritęs apie nulį laipsnių svyruojančioje temperatūrinėje aplikoje, suledėjo, taip sukurdamas pagrindą sulaikyti be paliovos krintantį sniegelį. Iki ryto jo susidarė storos ir pakankamai sunkios šusnys, kurių daugelis medžių ir krūmų gali neišlaikyti.

Toks sniego kiekis gali tapti savotišku jų atsparumo patikrinimu – po nakties jau baltuoja nulaužti klevų (ypač invazinių uosialapių) stuobriai, į žemę remiasi nulaužtos šakos.

Ką galime daryti, kad mūsų sodybos, mūsų aplinkos želdiniai išliktų?

Stverkime šluotas ir... ne sniego šluoti, o jo nuo šakų krėsti. Nes po to gali būti vėlu. Žinoma, prieš tai gerokai apsižvalgykime, ar virš galvos nesvyra sniego slegiama sunki medžio šaka.

O visiems ir visur būtina apsivažgyti, kur einame, kur statome automobilį – ar greta nesvyra nuo sniego svorio ypač trapi tuopa, klevas, ar greta sniegas nenulauš pušies šakų. Miškuose šis snygis neabejotinai padarys daug žalos. Bet tai – jau gamtos reikalai, ne mūsų – taip buvo visada, ir taip gamta atrinkavo, kam augti, o kam lūžti, virsti ir tapti maistu, trąša, dirvožemio dalimi.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min