Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šemeta: Lietuva gaivindama ekonomiką galėjo pasiekti daugiau

Algirdas Šemeta
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algirdas Šemeta.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs finansų ministras, dabartinis eurokomisaras Algirdas Šemeta pripažįsta, kad ekonomikos skatinimo planas nesuveikė taip, kaip tikėtasi, tačiau viliasi, kad jis ims veikti ir kitais metais Lietuvos ekonomika bus stipresnė, nei prognozuojama dabar.

„Lietuva pagal Europos Sąjungos lėšų panaudojimą yra pirmoje vietoje, tačiau nepaisant to, galima buvo daugiau pasiekti tokiose svarbiose srityse kaip būsto renovavimas. Galima buvo įsisavinti dar daugiau lėšų“, – trečiadienį po susitikimo su premjeru Andriumi Kubilium žiniasklaidai teigė A.Šemeta.

Kubilius: reikia lygintis su kaimynėmis

Šiuo metu už ES biudžetą, o nuo sausio už audito, mokesčių ir muitinės politiką atsakingas eurokomisaras teigė, kad dabartinis ministrų kabinetas dirbti ties ekonomikos gaivinimu pradėjo beveik nuo nulio. „Kūrimas nuo nulio reikalauja ir laiko, ir jėgų – tokie planai turi būti sukurti kruopščiai, pinigai į rinką negali būti įmetami bet kaip“, – aiškino A.Šemeta.

Tuo tarpu premjero nuomone, Lietuva ekonomikos gaivinimo keliu žengė tvirčiau nei kaimyninės Latvija ar Estija. A.Kubilius aiškino, kad verslo skatinimo planą galima vertinti dvejopai: iš vidinių ir tarptautinių pozicijų. Esą vertinant tarptautiniu mastu ir lyginant su kaimyninėmis Latvija ar Estija, matytųsi, kad nors atlikta ir mažiau nei suplanuota, tačiau daugiau, nei kitose šalyse.

A.Šemeta nusiteikęs optimistiškai

A.Šemetos įsitikinimu, kitais metais Lietuvai reikia įsisavinti dar daugiau europinių pinigų – esą tai yra bene vienintelis verslo skatinimo šaltinis. Prie to turėtų prisidėti ir Vyriausybė, palengvindama įvairias taisykles, susijusias su paramos gavimu – tai daug nekainuotų, o poveikis būtų pakankamai didelis.

Eurokomisaras neatmeta galimybės, kad 2010-aisiais Lietuvos ekonomika atrodys geriau, nei buvo prognozuota iki šiol „Nenoriu spėlioti, kokios bus Europos Komisijos prognozės kitų metų pradžioje, tačiau jei žiūrėsim į pokyčius per pastaruosius du ketvirčius, yra pagrindo manyti, kad ekonomika galėtų atrodyti geriau, nei buvo prognozuota anksčiau“, – teigė A.Šemeta.

Europos Komisijos rudens prognozėse numatoma, kad Lietuvos ekonomika ims augti tik 2011 m. Prieaugis sieks 2,5 proc. 2010 m. BVP nuosmukis turėtų siekti 3,9 proc.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min