Dabar populiaru
Publikuota: 2014 balandžio 22d. 17:28 , atnaujinta: 2014 balandžio 22d. 18:49

Sena avarija generalinį prokurorą Darių Valį verčia iš posto

Darius Valys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Darius Valys

Antradienį generalinis prokuroras Darius Valys pasirašė kreipimąsi į prezidentę Dalią Grybauskaitę prašydamas atnaujinti tyrimą dėl 2011 metų spalio 19 d. įvykusio autoįvykio. Jeigu prezidentė leistų pradėti ikiteisminį tyrimą dėl generalinio prokuroro veiksmų, ji turėtų jį nušalinti nuo pareigų.

Tokį sprendimą generalinis prokuroras priėmė susipažinęs su antradienį darbo dienos pabaigoje Generalinėje prokuratūroje gautu Vilniaus apygardos prokuratūros raštu, kuriame teigiama, kad apie šį autoįvykį yra nustatytos naujos, iš esmės baudžiamąją atsakomybę užtraukiančios aplinkybės, o tai reiškia, kad įvykis turėtų būti ištirtas ikiteisminio tyrimo metu, o ne kaip administracinis kelių eismo taisyklių pažeidimas, kaip padaryta 2011 m. rudenį.

Teks nušalinti nuo pareigų

Generalinis prokuroras mano, kad toks ikiteisminis tyrimas būtų tikslingas, ir pabrėžia, jog niekuomet neneigė savo atsakomybės už šį autoįvykį.

Prokuratūros įstatymo 12 str. 1 dalyje nustatyta, kad pradėti tyrimą dėl generalinio prokuroro galimai padarytos nusikalstamos veikos gali tik prezidentas, Seimo sutikimu nušalinęs jį nuo pareigų.

Pats generalinis prokuroras mano, kad toks ikiteisminis tyrimas būtų tikslingas, ir pabrėžia, jog niekuomet neneigė savo atsakomybės už šį autoįvykį, yra sumokėjęs teismo skirtą baudą. 

Netrukus po avarijos D.Valys prezidentei įteikė atsistatydinimo pareiškimą, tačiau D.Grybauskaitė nutarė jo netenkinti.

Dabar D.Grybauskaitei gali būti puiki proga atsikratyti Seimo daugumos, dalies opozicijos  ir dalies visuomenės pasitikėjimo netekusiu generaliniu prokuroru, kurio pradėtos prokuratūros reformos nedavė lauktų rezultatų.

Duobę iškasė V.Gailius

Vilniaus apygardos prokuratūra sprendimą siūlyti D.Valiui iškelti baudžiamąją bylą priėmė ištyrusi Seimo Antikorupcijos komisijos skundą. Komisijai vadovauja liberalas Vitalijus Gailius. Jis neslepia priešiškumo D.Valiui, nes mano, kad dėl jo neteko Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos vadovo kėdės.

D.Valys avariją sukėlė 2011 metų spalio 19-osios rytą. Vilniuje, Ateities gatvėje, jo vairuojamas nuosavas automobilis „Volvo V70“ kliudė per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusią 58-erių moterį. Nukentėjusioji buvo nuvežta į ligoninę, kur jai nustatyti abiejų blauzdų sumušimai, moteris išleista gydytis namo.

D.Valio partrenkta moteris iš tiesų buvo sužalota sunkiau nei iki tol manyta. Ji gydėsi 38 dienas, turėjo nedarbingumo lapelį.

Per eismo įvykį prokuroras buvo blaivus. Jis teigė pėsčiosios nepastebėjęs, nes kelyje buvo blogas matomumas, slidu, lijo lietus.

Dėl šios avarijos D.Valiui teismas skyrė 500 litų baudą. Tai minimali bauda, kokią numato įstatymas už tokio pobūdžio administracinį pažeidimą.

Tačiau V.Gailius sužinojo, kad D.Valio partrenkta moteris iš tiesų buvo sužalota sunkiau nei iki tol manyta. Ji gydėsi 38 dienas, turėjo nedarbingumo lapelį. Pagal įstatymus tai reiškia, jog avarijos kaltininkui turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas.

V.Gailius: „Prašymas – pavėluotas“

Generalinio prokuroro D.Valio kreipimasis į prezidentę D.Grybauskaitę prašant inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl jo prieš pustrečių metų sukeltos avarijos yra pavėluotas, mano V.Gailius.

Kažkokią patirtį turintis ponas Valys turėjo reikalauti skaidraus tyrimo. Šiandien jis jau buvo pastatytas turbūt prieš faktą

„Aš vertinu, kad aukštos kvalifikacijos teisininkas, matydamas moterį, iš gydymo įstaigos išstumiamą vežimėlyje, turėtų suprasti, kad tikrai rytoj ta moteris nestos prie staklių ir nedirbs, o jai padaryti gerokai didesni sužalojimai. Kažkokią patirtį turintis ponas Valys turėjo reikalauti skaidraus tyrimo. Šiandien jis jau buvo pastatytas turbūt prieš faktą“, – BNS sakė V.Gailius

Jo duomenimis, atliekant tyrimą dėl D.Valio pėsčiųjų perėjoje partrenktos moters nebuvo ištirtos visos aplinkybės ir nukentėjusiosios patirti sužalojimai galėjo būti įvertinti netinkamai.

„Man buvo pateikta papildomų duomenų, ir aš prašiau išsiaiškinti – išvaduoti generalinį prokurorą nuo šešėlio dėl padaryto eismo įvykio, kurio nebuvo ištirtos visos aplinkybės ir netinkamai galėjo būti įvertinti padaryti sužalojimai. Kadangi kūno sužalojimo vertinimas atliktas nebaigus gydymo ir nenustačius visų su tuo eismo įvykiu sietinų sužalojimų, tai maniau, kad turi būti priimtas procesinis sprendimas dėl to ir pateikiau tą informaciją, ir kreipiausi į Vilniaus apygardos prokuratūrą“, – sakė V.Gailius.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min