Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 22d. 20:55

Senamiesčio vartų šventėje – meno, sporto ir kūrybos sintezė

Prie Klaipėdos Arkos paminklo šurmuliuos Senamiesčio vartų šventė.
Senamiesčio vartų šventės nuotr. / Prie Klaipėdos Arkos paminklo šurmuliuos Senamiesčio vartų šventė.

Šį sekmadienį, liepos 24 d., nuo 11 val. prie Klaipėdos Arkos paminklo šurmuliuos Senamiesčio vartų šventė, kuri apjungs meną, kūrybą, sportą ir istoriją.

Šis renginys turės keturias oazes, kurios simbolizuoja Klaipėdos senamiesčio pagrindines vertybes ir siekius – tai istorinis pamatas, meniška atmosfera ir kūryba bei saugumas.

Šventės metu lankytojai galės susipažinti su unikalia Šiaulių dviračių muziejaus eksponatų kolekcija bei jų istorijomis ir legendomis. Jų lauks ir Seniausiu dviračio pirmtaku laikomas „seleriferis“ – „bėgiojanti mašina“,  ant kurio 1792 m. pasispirdamas kojomis po Paryžių važinėjo grafas de Sivrakas, ir „Bars-Velo-Tour“, kurio Autorius S. Baronas, velomaratonų Vilnius-Elektrėnai-Vilnius (1984-1990) prizininkas, ir kiti įdomūs eksponatai.

Tą pačią dieną Klaipėdos policijos pareigūnai surengs nemokamą miestiečių dviračių žymėjimo ir registravimo akciją. Norint užregistruoti savo dviratį reikia atvažiuoti tiek su dviračio, tiek su asmens dokumentais. Vagystės atveju tokią transporto priemonę surasti yra lengviau, be to – ir nustatyti tikrąjį jo savininką.

Nuo 11 val. bus galimybė pasigėrėti Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro trupės klasikinio baleto trenažu, o nuo 12 val. – stebėti spektaklio „Meilės uostas“ repeticiją, kurio premjera numatoma liepos 31 d., Klaipėdos laikrodžių muziejaus kiemelyje.

Mažuosius šventės svečius pasitiks Lėlių teatro dirbtuvėlės. Jose kiekvienas savo rankomis galės sukurti naują Klaipėdos senamiesčio gyventoją – lėlytę.

Temos: 1 Klaipėda
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min