Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Senamiesčio Žiogas“ taria „Iki!“

Vytautas V. Landsbergis
VŠĮ „BARDAI LT" nuotr. / Vytautas V. Landsbergis
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Dainuojamosios poezijos koncertų ciklas „Senamiesčio Žiogas“ nekeičia tradicijų: baigdami trečiąjį sezoną su gerbėjais iki kitos vasaros atsisveikina ten pat, kur ir kasmet – jaukiame mažyčiame P.Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų kiemelyje (L.Zamenhofo g. 12).

Paskutiniajame šiemet „Senamiesčio Žiogo“ koncerte savo dainas kauniečiams dovanos režisierius, rašytojas ir bardas Vytautas V.Landsbergis ir Ovidijus Jucys. V.V.Landsbergio gerbėjai žino: kiekvienas jo pasirodymas – ne tik koncertas. Susitikimuose su publika menininkas mėgsta tarp dainų įterpti savo kurtų pasakų, taip pat – pasidomėti žiūrovų nuomone vienu ar kitu klausimu. Kaip bardas V.V.Landsbergis debiutavo su dainuojamosios poezijos ir liaudies dainų albumu „Kaimiečių mantros“, pasižyminčiu filosofiniais pamąstymais, giedriomis nuotaikomis ir prasmingomis eilėmis. Vėlesniame albume „Žiauriai gražūs romansai“ skamba tarpukario Lietuvoje išpopuliarėjusios baladės, kupinos ne tik sentimentalumo, bet ir juodojo humoro ir absurdo elementų. Koncerte bus galima išgirsti daugiausia dainų iš prieš porą metų išleisto penktojo albumo „Sapnas“, kuriame, pasak paties autoriaus, jis bandė dainas priartinti prie šiuolaikinio jaunimo, parodant jų poetines, meditacines, psichologines ir kitokias savybes.

Kitas paskutiniojo šiemet „Senamiesčio Žiogo“ svečias – O.Jucys – savo dainose  stengiasi parodyti savo spalvingą vidinį pasaulį. Jaunosios kartos bardas taip pat žavisi vaikų literatūra: kai kuriuos pasakų personažus galima sutikti ir O.Jucio dainose. Kauniečiams atlikėjas ketina pristatyti naujausias savo dainas, kurias šiuo metu įrašinėja studijoje. Jos suguls į pirmąjį bardo albumą.

Nebus pamiršta ir dar viena „Senamiesčio Žiogo“ tradicija: renginio erdvę papuoš paroda. Šįkart žiūrovai galės apžiūrėti kūrybinės stovyklos „Lietuvos atgaja 2009“ menų pamainos stovyklautojų darbus.

Renginys vyks trečiadienį, rugpjūčio 26 d., 19 val.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min