15min be reklamos
2022 12 07, 12:54

Senato vadovas: priimdama „Patriot“ raketas, Lenkija toliau rems jų perdavimą Ukrainai

Priimdama „Patriot“ raketas iš Vokietijos, Lenkija toliau rems jų perdavimą Ukrainai, sako Vilniuje trečiadienį viešintis Lenkijos Senato maršalka Tomaszas Grodzkis.
Tomaszas Grodzkis
Tomaszas Grodzkis / ZUMAPRESS.com

Tai jis sakė po Lenkijos gynybos ministro Mariuszo Blaszczako pareiškimo, jog jo šalis priims iš Vokietijos raketų „Patriot“, nors Varšuva anksčiau ragino Berlyną jas verčiau nusiųsti Ukrainai.

„Buvo diskusija, kuri jau baigėsi – tos sistemos bus Lenkijoje. Tačiau visiškai nėra abejonių, kad mes įsipareigojome dvišaliuose ir trišaliuose pokalbiuose, kad mes remsime poreikį kuo daugiau „Patriot“ baterijų perduoti Ukrainai, kadangi Ukrainos oro apsauga yra vienas pagrindinių elementų, kuris reikalingas karui laimėti“, – bendroje Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų vadovų spaudos konferencijoje Vilniuje sakė T.Grodzkis.

Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančukas pabrėžė, kad Rusijos karo taktika nukreipta į civilius, todėl „dangaus uždarymas Ukrainai yra klausimas numeris vienas“.

„Mums iš tikrųjų reikia šiuolaikinių sistemų, tokių kaip „Patriot“ – tai yra prioritetas. Mes bendraujame su mūsų kolegomis dėl to, kituose lygmenyse kalbame apie tai. Ir aš būsiu dėkingas šalims, kurios turi įtakos sprendimams, kad Ukraina artimiausiu metu gautų priešraketinės ir oro gynybos sistemų, kad galėtų maksimaliai išsaugoti gyvybių Ukrainoje“, – kalbėjo R.Stefančukas.

Dislokuoti Lenkijoje pažangią amerikiečių gamybos sistemą „Patriot“ Vokietija pasiūlė po dvi gyvybes praėjusį mėnesį nusinešusio sprogimo lenkų pasienio kaime. Manoma, kad sprogimą sukėlė nuklydusi Ukrainos oro gynybos sistema.

Tačiau Lenkijos valdžia tuomet pasakė Berlynui, kad jis verčiau nusiųstų sistemą Ukrainai, besiginančiai nuo Rusijos raketų antpuolių.

Vokietija atsakė turinti dėl šių sprendimų tartis su NATO, kadangi sistema yra Aljanso integruotos gynybos dalis. Tačiau Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas pabrėžė, kad tai yra pačios valstybės apsisprendimo reikalas.

Varšuva laikėsi pozicijos, kad raketų dislokavimas Ukrainoje būtų padidinęs ir Lenkijos, ir su Rusija kariaujančios jos kaimynės saugumą.

Jungtinės Valstijos raketų „Patriot“ jau yra dislokavusios Lenkijoje, o Vokietija – Slovakijoje.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min