TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Senatvės ar prarasto darbingumo pensija kai kuriais atvejais galės būti skiriama iš naujo

Vyresnioji karta
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Vyresnioji karta
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimas vienbalsiai – 72 balsavime dalyvavusiems parlamentarams balsavus už – priėmė Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 42 straipsnio pakeitimo įstatymą.

Nustatyta, kad sukakusiems senatvės pensijos amžių netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavėjams netekto darbingumo (invalidumo) pensijos skiriamos iš naujo 42 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatytais atvejais ir tvarka.

Šiuo metu senatvės pensijos amžių sukakusiems neįgaliesiems, kuriems tęsiamas netekto darbingumo pensijos mokėjimas, netekto darbingumo pensija negali būti skiriama iš naujo.

Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo 42 straipsnis. Pensijos skyrimas iš naujo:

1. Senatvės ar netekto darbingumo pensija gali būti paskirta iš naujo pagal naujus duomenis pensijos gavėjo prašymu, kai jis įgyja papildomą, ne mažesnį kaip vienų metų valstybinio socialinio pensijų draudimo stažą dirbdamas pagal darbo sutartį, narystės ar tarnybos pagrindu (8 straipsnio 2 ir 3 dalys).

2. Jeigu senatvės ar netekto darbingumo pensijos gavėjas, kuriam pagal šio įstatymo nuostatas buvo paskirta pensija turint minimalų, bet neturint būtinojo stažo, po pensijos paskyrimo dirbdamas pagal darbo sutartį, narystės ar tarnybos pagrindu (8 straipsnio 2 ir 3 dalys) arba dirbdamas savarankiškai (8 straipsnio 5 ir 6 dalys) įgyja būtinąjį stažą, jo prašymu senatvės ar netekto darbingumo pensija jam gali būti skiriama iš naujo, nepaisant to, kad po pensijos paskyrimo jo įgytas valstybinio socialinio pensijų draudimo stažas buvo mažesnis kaip vieni metai.

Šis įstatymas įsigalioja 2014 m. balandžio 1 d.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min