TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Seniūnai jau buriami dėl vojažų į užsienį

Algis Strelčiūnas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Algis Strelčiūnas
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Atėjus sunkmečiui savivaldybių administracijos ne taip drąsiai finansuoja kvalifikaciją panorusių kelti seniūnų bei kitų tarnautojų keliones į užsienį. Tačiau visiškai atsisakyti tokių išvykų nežadama.

Mada vykti į užsienyje rengiamus vadinamuosius kvalifikacijos kėlimo seminarus ėmė plisti prieš trejus metus. Išvykų organizatoriai pripažįsta, kad šiemet savivaldybės nenoriai remia tokius projektus.

„Jos finansuodavo, kai buvo daugiau pinigų ir mažiau triukšmo“, – LŽ teigė viešosios įstaigos Lietuvos savivaldybių asociacijos mokymo ir konsultavimo centro vadovas Saulius Dagys. Kad gerokai sumažėjo užsakymų, pripažino ir išvažiuojamuosius seminarus rengiančios įmonės „Ditmos projektai“ projektų vadovas Viktoras Ševčenka. „Savivaldybės taupo lėšas, todėl tokie renginiai joms ekonomiškai nebepatrauklūs“, – sakė jis.

Būta siūlymo pagaliau dalyvauti ir miestų seniūnams, ne tik kaimų. Noro turime, tik nežinome, ar leis mūsų administracija, ar bus pinigų, – kalbėjo A.Strelčiūnas.

Tačiau „Ditmos projektai“ savo tinklalapyje siūlo apie 20 balandį ir gegužę vyksiančių seminarų. Artimiausia kelionė, aplankant Austriją, Italiją, Kroatiją ir Vengriją, numatyta po mėnesio. Kaina vienam dalyviui – per 1,5 tūkst. litų.

Pradėjo taupyti?

LŽ duomenimis, šį pavasarį savo tarnautojus kelti kvalifikacijos į užsienį žada siųsti Rokiškis ir Biržai. Tačiau šių miestų atstovai tokių ketinimų nepatvirtina. „Nežadame važiuoti ir nesilaikome nuostatos tokiu būdu kelti kvalifikaciją“, – sakė Rokiškio savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Rekerta. „Gyvename taupiai. Turbūt nevažiuosime. Verčiau kviesime lektorius į rajoną“, – antrino Biržų savivaldybės administracijos direktorė Palmyra Prašmantienė. „Vis gauname tokių kvietimų, bet aš nė vieno žmogaus neleidžiu jau antri metai“, – tikino ir Joniškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Tiškevičius.

LŽ pakalbinti Mažeikių, Kupiškio rajonų ir Klaipėdos krašto gyvenviečių seniūnai taip pat aiškino, kad šiemet į seminarus užsienyje veikiausiai nenuvyks. „Nežinau, ar išeis mums išvažiuoti. Gal Seniūnų asociacijai pavyks surinkti pinigų ir mus išleisti“, – neprarado vilties Priekulės seniūnas Valerijus Velkas.

Norinčiųjų netrūksta

V.Ševčenkos teigimu, į darbinius-pažintinius seminarus dažniausiai vyksta savivaldos atstovai iš Šiaurės Lietuvos ir pajūrio. Tačiau konkrečiai įvardyti, kas netrukus krausis lagaminus, pašnekovas atsisakė. „Yra aktyvių savivaldybių, kurios visada dalyvauja. Bet neturėčiau skelbti tokios informacijos“, – pareiškė jis.

Ne ką daugiau atskleidė ir Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos (LSSA) direktorius Petras Pranas Gestautas. „Dar neaišku, nes kol kas nesurinkta grupė. Žmonės turi tokią galimybę, bet tai nėra prievolė“, – sakė jis ir patikino pats neketinantis važiuoti.

LSSA prezidentas ir sostinės Lazdynų mikrorajono seniūnas Algis Strelčiūnas sakė, kad neseniai kaip tik įvyko pasitarimas, per kurį diskutuota, ar traukti į Europą kelti kvalifikacijos. „Būta siūlymo pagaliau dalyvauti ir miestų seniūnams, ne tik kaimų. Noro turime, tik nežinome, ar leis mūsų administracija, ar bus pinigų“, – kalbėjo A.Strelčiūnas.

Tobulintis galima Lietuvoje

Tačiau Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Gintautas Paluckas LŽ leido suprasti, kad šiais metais sostinės seniūnams teks tobulinti įgūdžius Lietuvoje. „Nežinau, kaip mane galėtų įtikinti skirti lėšų tokioms darbinėms-poilsinėms išvykoms. Nemanau, kad dabartinėmis aplinkybėmis tai geriausias būdas kelti kvalifikaciją“, – pabrėžė jis.

LŽ jau rašė, kad praėjusių metų rugsėjį į seminarą ir ekskursijas po Vieną, Romą, Veneciją bei Florenciją buvo išvykę apie pusšimtis Lietuvos seniūnų. „Tokios kelionės turėtų būti kaip premija už gerą darbą“, – reziumavo Lietuvos savivaldybių asociacijos mokymo ir konsultavimo centro vadovas S.Dagys.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min