Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 10d. 07:16

Senojoje Varėnoje įrengiant paplūdimį išdžiūvo ne tik tai, kas turėjo, bet kodėl – niekas nežino

Varėnės upė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr. / Varėnės upė

Senojoje Varėnoje, prie Varėnės upės, šiuo metu statomas naujas paplūdimys. Dėl to reikia sausinti pelkę ir atlikti kitus būtinus darbus, tačiau permainos jau spėjo apkartinti gyvenimą šalia įsikūrusiems žmonėms.

Vietos gyventoja Irena skundžiasi, kad darbininkai ne tik išpjovė medžius, išdraskė lizdus, bet chemikalais išpurškė augmeniją, dėl ko nukentėjo ir jos sklypas. Moteris siekia išsiaiškinti ne tik tai, kokiais chemikalais kvėpuoja, bet ir tai, ar šalia jos sklypo apskritai gali būti statomas paplūdimys.

Moteris pasakoja, kad dėl purškiamų neaiškių chemikalų parudavo nedidelis žolės plotas, prie kurio auga jos serbentai ir lazdynai. Ją labiausiai nustebino tai, kad niekas negali tinkamai paaiškinti situacijos, tik siunčia nuo vienų specialistų prie kitų, o už problemą atsakomybės niekas neprisiima.

„Bandžiau aiškintis situaciją, savivaldybėje dirbanti moteris pasakė, kad čia net neturėjo būti tų chemikalų“, – kalba Irena. Ji išsikvietė ir darbų vykdytoją, kuris pasakė, kad pats nežino, kokiais chemikalais purškiama ši vieta.

„Šalia teka Varėnės upė, lietus neša chemikalus į ją, o ten plaukioja ir gulbės, ir antys. Nesuprantu, kas išduoda tuos leidimus“, – piktinasi ponia Irena.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Varėnės upė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Varėnės upė

Varėniškė kreipėsi į Alytaus apskrities augalų apsaugos inspektorių Alvydą Jurgelevičių. Jis pasakė, kad negali imtis jokių priemonių, kol nėra oficialaus jos pareiškimo. Susisiekus su specialistu, jis pabrėžė, kad paprašė moters surašyti visus savo pastebėjimus ir pažadėjo padėti. A.Jurgelevičius neatmeta galimybės, kad sudžiūvusiai žolei didelę įtaką galėjo padaryti tiesiog sausra.

Kai projektas buvo pradėtas vykdyti, moteris paprašė paplūdimį statančių darbininkų jos sklypo dalį apjuosti tvora, tačiau jai buvo atsakyta, kad jokiai tvorai nėra pinigų.

„Iš Europos Sąjungos pinigų šitam projektui skirta 100 000 eurų, o tvorai pinigų nėra. Už tiek jie ir namelį pastatyti galėtų“, – kalba moteris. Savivaldybė, pasak jos, nieko nepasakė, tik „prikiaulino ir paliko“.

Situaciją aiškinasi

Varėnos gyventoja sako girdėjusi gandų, kad ir pats paplūdimys toje vietoje negali būti rengiamas. Tačiau susisiekus su Varėnos rajono savivaldybe, paaiškėjo, kad tai netiesa.

Varėnos rajono savivaldybės Finansų ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Eglė Čapkovskienė 15min sakė, kad visi Senojoje Varėnoje vykdomi darbai yra numatyti pagal techninio projekto sprendinius, o dėl išdžiūvusios žolės dar yra aiškinamasi su projekto rangovais. Kokie chemikalai yra purškiami pelkės sausinimo darbuose, ji taip pat nežino.

„Mes patys tikslinamės aplinkybes, todėl informacija dar nesuspėjo pasiekti gyventojų“, – kalbėjo E.Čapkovskienė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Varėnės upė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Varėnės upė

Specialistė tikina, kad nepaisant dar tikslinamų aplinkybių, aišku yra viena, kad pavojaus nei žmonių sveikatai, nei jų turtui tikrai nėra.

„Kažkokių pavojingų chemikalų ten jokiu būdu nėra ir negali būti, tik apgadintas ir išdžiūvęs nedidelis žolės plotas. Būtinai tai išsiaiškinsime“, – sakė ji.

E.Čapkovskienė patvirtino, kad paplūdimio statyba yra vykdoma pagal išduotus leidimus, viskas vykdoma tvarkingai, atliktos ekspertizės. Ji sako daugiau gyventojų skundų nesulaukusi, o su pačia varėniške Irena jau yra bendravusi ir mano, kad situaciją jos išsiaiškinusios.

Kažkokių pavojingų chemikalų ten jokiu būdu nėra ir negali būti.

„Mes džiaugiamės, kad gyventojai patys į mus kreipiasi ir pateikia savo pastabas, nes mes ne visada spėjame viską pamatyti. Varėnos rajono gyventojams tikrai suteiksime visą reikalingą informaciją apie vykdomus darbus, tačiau kartais į kai kuriuos klausimus ir patys dar nežinome visų atsakymų“, – sakė E.Čapkovskienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Video

00:12
00:51
00:48

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min