Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 1d. 21:42

Senturgyje – daiktų įvairovė, o kai kurie kainuoja kelis tūkstančius eurų

„Singer“ siuvimo mašina
Organizatorių nuotr. / „Singer“ siuvimo mašina

Savaitgalį Kaune kolekcininkai ir išskirtinių daiktų mėgėjai tradiciškai susitiko didžiausiame Baltijos šalyse sendaikčių ir antikvarinių daiktų senturgyje „Laiko ratu“. Nuo monetų, indų, leidinių iki kraičio skrynių ar partizanų bunkeryje naudotos spausdinimo mašinos.

Senturgiuose ir mugėse nuolat dalyvaujanti kaunietė Vida Jakniūnienė atsivežė ne tik įvairių indų ir nedidelių namų interjerui skirtų daiktų, tačiau ir kraičio skrynių.

Viena jų, kainuojanti apie 400 eurų, yra iš Kinijos, rankų darbo. „Ji pagaminta iš specialaus medžio. Kai atveri jaučiasi tarsi specifinis kvapas, kuris atbaido įvairius nepageidaujamus kenkėjus“, – sakė prekybininkė.

Organizatorių nuotr./Vida Jakniūnienė
Organizatorių nuotr./Vida Jakniūnienė

Dar vieni išskirtiniai eksponatai – Vokietijos porceliano manufaktūros, žinomos Meiseno pavadinimu, lėkštės. Tai – pirmoji porceliano manufaktūra Vakarų Europoje, o jos gaminiai itin vertinami kolekcininkų.

„Šios lėkštės nėra labai senos, XX amžius. Meiseno fabrikas veikia iki šiol, o jų produkcija gana brangi. Tarkime, vienos lėkštės galutinė kaina būtų 50 eurų. Bet jas ir perka tie, kurie domisi, kolekcionuoja Meiseno gaminius“, – kalbėjo prekybininkė.

V.Jakniūnienė sako, kad į sendaikčių muges užsuka ne tik kolekcininkai, tačiau ir tie, kurie ieško vintažinių daiktų, nori jais papuošti savo namų interjerą.

Leonas, į Kauną atvykęs iš Šiaulių, įvairias senienas kolekcionuoja jau apie 40 metų. Kaip sako pats, jo kolekcijoje yra pačių įvairiausių dalykų, todėl kažką išskirti sunku: „Ir monetos, ir apdovanojimai, kiti seni daiktai. Pirkti ateina tie, kurie tuo domisi, žino, kuriems reikia. Man pačiam būti čia yra malonu – tai irgi pomėgio kolekcionuoti daiktus dalis. Važinėju po visas Baltijos šalis.“

Organizatorių nuotr./Leonas
Organizatorių nuotr./Leonas

Tarp Leono eksponatų yra ir senovinis virdulys – samovaras. Tik ne elektrinis, o malkinis. Kolekcininkas pasakojo, kad tokius virdulius žmonės naudoja iki šiol, ypač – soduose.

Senais daiktais prekiaujantis Kazimieras siūlė įsigyti seną siuvimo mašiną „Singer“. Kelintų ji metų, sako pats tiksliai nežinantis: „Tačiau sena. Jums parduosiu už 180 eurų. O šiaip gal apie 400 eurų kainuoja. Bet praeis dar 10 metų, gal ji kainuos ir tūkstantį eurų. O jei norite rimtos investicijos – turiu partizanų bunkeriuose naudotą spausdinimo mašiną už 5000 eurų“, – sakė prekybininkas, pridūręs, kad daugiausiai sendaikčių atsiveža iš užsienio.

Egidijus į senturgį atvažiavo iš Kėdainių rajono, o tarp jo parduodamų daiktų į akį krenta senieji leidiniai. Paprašytas parodyti tai, kas, jo nuomone, yra išskirtinio, vyras atverčia 1905–1906 metų leidimo Maironio „Lietuvos istoriją“.

„Puikiausias leidinukas. Išleista ką tik po spaudos draudimo metų. Labai gera knyga – iliustruota, su žemėlapiais “, – kalbėjo Egidijus.

Organizatorių nuotr./Spausdinimo mašina už 5000 eur
Organizatorių nuotr./Spausdinimo mašina už 5000 eur

Išties, istorikai teigia, kad Maironiui turime dėkoti ne tik už jo poeziją, bet ir už didžiulį darbą kaupiant Lietuvos istoriją, carizmo metais rengiant spaudai. Maironio rūpesčiu buvo išleisti net trys „Lietuvos istorijos“ leidimai su kunigaikščių paveikslais ir žemėlapiu, o turinys – realistiniai ir be interpretacijų istoriniai faktai. Paskutinis leidimas, išlikęs iki šių dienų – šis, trečiasis, išleistas Petropolyje.

„Čia viskas įdomu. Ypač, jei kažkuo domiesi. Neparduodu tuščio daikto, neparduodu bulvių už 30 centų. Visą laiką rinkau kažką: pradėjau nuo drugelių, vabaliukų, akmenukų, kriauklių, stiklo lėlių, rinkau ir pinigus. Patinka kolekcionuoti“, – sakė Egidijus.

Senturgis „Laiko ratu“ vyks visą savaitgalį, rugpjūčio 1-2 dienomis, nuo ankstaus ryto iki vėlyvos popietės Kaune, prekybos miestelyje „Urmas“, automobilių aikštelėje esančioje adresu Elektrėnų g. 1F.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:28
00:53
01:26

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min