Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Sergantys vaikai darželiuose nepageidaujami

Peršalimo ligos graso ir vasarą.
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Rudenį padaugėjo ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų ligomis sergančių vaikų.
Šaltinis: 15min
0
A A

Rudenį padaugėjo sergančiųjų gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, ypač vaikų. Medikai ragina tėvus neleisti savo sergančių atžalų į ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Kaip teigia Klaipėdos visuomenės sveikatos centro specialistai, negaluojančių vaikų tėvai, nenorėdami imti nedarbingumo pažymėjimo ir slaugyti vaiko namuose, dažnai vaiką, turintį užkrečiamųjų ligų požymių, veda lopšelį ar darželį. Dėl tokio neatsakingo tėvelių požiūrio kenčia kiti vaikai, kadangi sergantis vaikas, patekęs į uždarą kolektyvą, labai greitai išplatina infekciją. Tam, kad į ikimokyklinio ugdymo įstaigą nepatektų sergantys vaikai, didelė atsakomybė tenka ir lopšelių-darželių darbuotojams.

Lietuvos higienos normos draudžia į įstaigą priimti sergančius ar turinčius užkrečiamųjų ligų požymių vaikus: karščiuojančius, viduriuojančius, sloguojančius, kosėjančius ar besiskundžiančius skausmais. Jei vaikas sunegaluoja darželyje, jis turi būti izoliuotas nuo kitų vaikų ir apie tai pranešta tėvams. Ne mažiau svarbu ir tai, kad persirgęs vaikas į ikimokyklinio ugdymo įstaigą sugrįžtų tik visiškai pasveikęs. Po ligos vaikas gali būti priimtas tik tėvams ar globėjams pateikus gydytojo pažymą.

Pastebėjus, kad į ikimokyklinio ugdymo įstaigas priimami kosėjantys, sloguojantys ar turintys kitokių užkrečiamųjų ligų požymių vaikai, neabejingi turėtų būti ir kiti tokią įstaigą lankančių vaikų tėvai. Apie tokius atvejus reikėtų informuoti Klaipėdos visuomenės sveikatos centrą ir jo teritorinius skyrius.

Visuomenės sveikatos saugos kontrolės specialistai pagal gautą informaciją nurodytoje įstaigoje atliks operatyviąją valstybinę visuomenės sveikatos saugos kontrolę, o nustačius higienos normos pažeidimus, atsakingiems darbuotojams taikys administracinio poveikio priemones.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min