Dabar populiaru
Publikuota: 2019 kovo 15d. 15:00

Sero Iano McKelleno videokvietimas dalyvauti „Baltic Pride“ eitynėse Vilniuje

Aktorius Ianas McKellenas
„Scanpix“ nuotr. / Aktorius Ianas McKellenas

Britų kino veteranas ir LGBT žmogaus teisių aktyvistas seras Ianas McKellenas (79 m.) įrašė vaizdo sveikinimą, kuriuo kviečia dalyvauti birželio 8 d. Vilniuje vyksiančiose „Baltic Pride“ eitynėse „Už lygybę!“.

„Žiedų valdovo“ ir „Hobito“ žvaigždė vaizdo įraše pabrėžia politinę „Baltic Pride“ 2019 eitynių reikšmę ir apgailestauja neturėsiantis galimybės birželio 8 d. būti Vilniuje. Seras Ianas McKellenas įsitikinęs, kad LGBT eitynės suteikia galimybę būti savimi „apsuptiems meilės, kurios mes visi nusipelnome“.

Britų kino žvaigždė dalyvauti „Baltic Pride“ eitynėse ragina jau ne pirmą kartą. Savo paramą LGBT bendruomenės teisei į taikius susirinkimus I.McKellenas išreiškė ir 2016 metais Vilniuje bei 2018 metais Rygoje vykusių „Baltic Pride“ eitynių proga.

2017 metais interviu JAV žurnalui „The Hollywood Reporter“ I.McKellenas tikino norintis, kad žmonės jį prisimintų ne kaip legendinį aktorių, o LGBT žmogaus teisių aktyvistą, vaidinusį svarbų vaidmenį Jungtinės Karalystės LGBT žmogaus teisių judėjime.

1989 metais seras I.McKellenas, kartu su lordu Michaelu Cashmanu ir Lisa Power, kaip atsaką konservatorių vyriausybei, kuri, vadovaujama Margaret Thatcher, 1988 metais priėmė liūdnai pagarsėjusį 28-ąjį straipsnį, kuriuo draudžiama „homoseksualumo propaganda“, įkūrė LGBT teisių labdaros organizaciją „Stonewall“.

Apie savo seksualinę orientaciją britų kino legenda viešai prabilo 1988 metais. I.McKellenas neslepia apgailestaujantis, kad apie homoseksualumą nekalbėjo anksčiau. „Nenorėjau turėti nieko bendra su politika, bet į kampaniją prieš 28-ąjį straipsnį įsitraukiau siekdamas paskatinti kitų LGBT žmonių atvirumą. Jei Ianas McKellenas tai gali, gali ir kiti“, – apie LGBT žmogaus teisių aktyvizmo pradžią savo gyvenime pasakojo britų kino legenda.

Seras I.McKellenas taip pat yra „Pride London“, „Oxford Pride“, „GAY-GLOS“, „The Lesbian & Gay Foundation“, „FFLAG“ ir „LGBT History Month“ globėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:41
01:21
06:02

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min