Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šešėliniame žuvų versle – nauji įtariamieji

Anot R.Sriebaliaus, išaiškintas „šešėlinis“ žuvų tinklas į rinką galėjo patiekti tonas žuvies.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Anot R.Sriebaliaus, išaiškintas „šešėlinis“ žuvų tinklas į rinką galėjo patiekti tonas žuvies.
Šaltinis: 15min
0
A A

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT), aptikusi nelegalų žuvies verslą, išaiškino naujus įtariamuosius.

Klaipėdos apygardos valdybos viršininko pareigas laikinai einantis Regimantas Sriebalius teigė, jog tiriamas stambiausias finansinis nusikaltimas Klaipėdoje šiais metais. Išaiškintas visas tinklas prekybos šviežia žuvimi. Anksčiau buvo skelbta apie keturis įtariamuosius, du jų buvo sulaikyti.
Pradėjus tirti nusikaltimą, kuris, kaip spėjama, galėjo tęstis jau seniai, išaiškėjo dar aštuoni įtariamieji.

Nustatyta, kad šioje schemoje veikę asmenys pirko žuvį be jokių dokumentų, pirkimai nefigūravo jokioje buhalterinėje apskaitoje. Žuvis ir jos produktai buvo laikomi sandėliuose, o iš ten, taip pat be jokių dokumentų, ji buvo pristatoma prekeiviams.

Teigiama, kad siekiant išvengti mokesčių buvo naudojamasi kitais asmenimis – jiems perkami verslo liudijimai, nors iš tiesų tokie asmenys turėjo būti įdarbinami. Paskaičiuota, kad vienas asmuo, prekiaujantis su verslo liudijimu, per 4 mėnesius žuvies apytikriai parduodavo už 70 tūkst. Lt., nuo kurių nebuvo sumokėti mokesčiai valstybei.

Išaiškinta, kad šis tinklas galėjo sieti kelias žuvų supirkimo kompanijas ir priekrantėje bei jūroje žvejojusius žvejus. Esą taip per „šešėlį“ į rinką galėjo patekti tonos žuvų. 
Už tokias finansines aferas gresia įkalinimas iki 8 metų.

R.Sriebalius neatskleidė, kokią žalą valstybei padarė visas šis „šešėlinis“ žuvies prekybos tinklas. Kol kas tyrimas tebevyksta.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min