Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šešių vaikų mama: suvokiau, kur yra mūsų nelaimingos visuomenės pradžia

Vaikai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Vaikai
Šaltinis: Žinių radijas
0
Skaitysiu vėliau
A A

Asociacijos „Augame meilėje“ vadovė Sonata Stankevičienė, šiuo metu auginanti šešis vaikus, iš kurių penki – biologiniai, o vienas – iš kūdikių namų, įsivaikinti nutarė po savanoriavimo kūdikių namuose.

Aš suvokiau, kur yra mūsų nelaimingos, nykstančios visuomenės pradžia. Galbūt ji ir slypi tuose kūdikių nameliuose, kur jiems trūksta meilės, dėmesio ir šeimos. Pradėkime ne vien apie politiką, ekonomiką kalbėti – čia yra mūsų šaknys, mūsų ištekliai, mūsų genofondas“, – „Žinių radijo“ laidoje „Dienos klausimas“ sakė S.Stankevičienė.

Pasak daugiavaikės mamos, nors šeima yra labai užsiėmusi – ne tik augina šešis vaikus, bet ir turi verslą – vis tiek jie stengiasi savanoriauti kūdikių namuose.

Organizatorių nuotr./Paramos vaikams centras rengia atvirų durų dienas
Organizatorių nuotr./Paramos vaikams centras rengia atvirų durų dienas

„Toje aplinkoje, kūdikių namuose, trūksta rankų, tos pačios socializacijos. Tos mintys, kad nors vienam vaikeliui reikia suteikti gerovę, kilo po savanoriavimo ir pamatymo, kad ten yra labai daug nelaimingų vaikų. (...) Kad tuose nameliuose užaugtų pilnavertė asmenybė, mano, kaip pedagogės, nuomone, šansų nėra“, – sakė S.Stankevičienė.

Kad tuose nameliuose užaugtų pilnavertė asmenybė, mano, kaip pedagogės, nuomone, šansų nėra.

Jos teigimu, vaikas globos namuose gali būti pavalgydintas, aprengtas, išvestas į lauką, bet to neužtenka.

„Kur jo savivertė, kur pagarba tam kūdikėliui, tam vaikui? Ten dirbanti moteriškė atidirba savo darbą ir eina namo. Problema yra ta, kad nėra šeimos, nėra šilumos. Kaip gėlė gali užaugti be saulės, kaip vaikas gali užaugti be meilės?“ – klausė S.Stankevičienė.

Anot jos, įvaikintas vaikelis pirmiausia praturtino jų šeimą, nes taip vaikai buvo mokomi nebūti egoistais augdami, kaip ji sako, egoistinėje visuomenėje.

„Šiandien šis (įvaikintas – red.) vaikelis išmokė ir mūsų vaikus nebūti tokiais egoistais. Jie matė daug skausmo – savo vaikus vedžiau į kūdikių namus, kad jie matytų, kaip vaikeliai akimis ieško žmogaus – gal tu būsi mano mama, gal tu būsi mano tėtė, o gal tu brolis mano būsi? Šitas vaikelis pirmiausia praturtino mūsų šeimą“, – prisipažino S.Stankevičienė.

Moteris apgailestauja, kad valstybė išmokas (apie 500 litų per mėnesį) moka tik šeimoms, globojančioms vaikus – įsivaikinus išmokų nebetenkama.

Šiuo metu apie 4000 vaikų gyvena vaikų namuose.

Žinių radijas
Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie 15min